Сабақтың тақырыбы: «Көңілді паровоз» 5-бөлім: «Саяхат Сабақтың тақырыбы: «Көңілді паровоз»



Дата20.06.2018
өлшемі55,5 Kb.
#43987
түріСабақ
Музыка

1 сынып

Сабақтың тақырыбы:

«Көңілді паровоз»


5-бөлім: «Саяхат

Сабақтың тақырыбы: «Көңілді паровоз»

Күні

Мұғалімнің аты-жөні: Башеева А.А

Сынып:1 cынып

Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:


Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 Таныс дыбыстар мен музыка тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.3.1 Жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталардың биіктігін естіп анықтау

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеумен орындау


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат туралы танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады.


Оқушылардың көпшілігі:

Паровоз туралы түсінік алып, бейнефильмге музыкалық сүйемелдеу жасауға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды.

Көріністер мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады.


Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.



Тілдік мақсаттар

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандыру.

Оқушылар:Өз жұмыстарына түсініктеме береді және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай... тәсілмен өзгертер едім.

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені...

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады...

Мен көріністі ... жолымен жақсартар едім.

Диалог жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Пойыздың үні нені есіңе түсірді?



-Бұл дыбысты қандай аспаппен шығаруға болады?

-Әннің қандай бөліктері жақсы шықты?

-Қандай бөліктерін жақсартуға болады?

-Неліктен ... екенін айта аласың ба?

-... бөліктері жақсырақ шықты деп есептейсің?
-Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?


Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарды дыбыс шығғаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегіні құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтай үйренеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5

(МК) Оқушылармен үш тілде сәлемдесу: Сәлеметсіңдер ме, балалар! –Здравствуйте, дети! –Hello, children!

Оқушыларды топқа бөлу.

Алдыңғы сабақта үйренген әнді қайталау:

«Тұлпарым» (Б.Бейсенова)

Ән мазмұнына сай қимыл-қозғалыспен, сезімталдықпен орындау.


Аудиожазба

«Тұлпарым» (Б.Бейсенова)

music-mobi.

ru/search/

тұлпарым/


Сабақтың ортасы

7-11


12-14

15-20

21-35



(Ұ,Қ ) Дыбыссыз, кез келген көлік түрі туралы қысқа бейнефильм көрсету.Оны бірнеше рет қарап « сүйемелдеу жасауға тырысу.

Бейнефильмге жазба жасау.

Жазбаны талқылау және оны жетілдіру үшін түсініктеме беру.

Үзіндіні қайталау және жазбаны қайта жасау.

«Бейнежазба саған ұнады ма?», «Не туралы білдің?», «Музыка қалай естілді?» деген ойқозағау сұрақтар арқылы дилог ұйымдастыру. Оқушының ойын толық, мағыналы жеткізуге көмектесіп қадағалау.
Қимылды ойын: «Пойыз»

Кәне, кімнің бойы ұзын,

Паровоз ол поездың.

Қатар-қатар тұрайық,

Поеды біз құрайық.

Пш-пш, пш-пш, баста алға,

Қарап қалма аспанға.

Гу-гу, гу-гу, гуілде,

Қалып қойма бірің де.

Кәне, балалар, тоқтайық,

Пш-пш, пш-пш.

-Поезға мінген кездегі әсеріңді әігімелеп бер.



(Ұ)Музыка тыңдау:«Көгілдір вагон»

(В.Шаинский)



(М,К) Музыкалық сауаттылық:Ән шұмақтан және қайырмадан тұрады. Шұмақ 2 немесе одан көп болады, ал қайырма әр шұмақтан кейін қайталанатынын түсіндіру. (Ұ) Көптілділік: шұмақ-куплет-verse; қайырма-припев-refrain-қазақша, орысша, ағылшынша таза айтқызып үйрету.«Жұлдыздарға жол» әнінің бастапқы до, до, фа дыбыс биіктін таза орындауларына көңіл бөледі.

(Ұ) Ән үйрену:«Саяхатта»(К.Қуатбаев). Әнді жаттықтыру және айтқызу барысында ережені пысықтау және дәлелдеу.

-Ән әуені мен музыкалық бейне үйлесімді болды ма?



Қазақ, орыс немесе өзге тілдегі әндер үлгілері.

Ғажайыпстанға саяхат



http://www.youtube.

com/watch?v=gNVB

cuC44vE

«Көгілдір вагон»



(В.Шаинский ) «Голубой вагон»

«Саяхатта» (К.Қуатбаев)



Сабақтың соңы

35-45

(Ө,Ж,Қ) Сабақты қорытындылау үшін жеңіл, ырғақты сөздерді(фразаларды) таңдап алу, қол шапалақтау немесе ырғақты тарсылдату және оқушыларға осыған сәйкес ырғақ жазылған карталарды табуын тапсыру. Пойыз ырғағын қол шапалақтаумен көрсетіп, оқушылардың қызығушылығын , белсенділігін арттыру. Әнді қайталау.


Аудиожазба
Ырғақ жазылған карталар


Каталог: uploads -> doc -> 1001
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1001 -> Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика түрлері. Векторлық және растрлық графиктерді құру және өңдеу бойынша программмалары. Графикалық файлдардың пішімі. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет