Сабақтың тақырыбы Көктем сәні Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасы



бет1/4
Дата29.03.2017
өлшемі0,91 Mb.
#12680
түріСабақ
  1   2   3   4

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім:



Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көктем сәні

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы

на сілтеме)

1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлем сөйлем құрастыру

1.3.3.1 Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша/неше?) сұрақ қоя білу

1.3.5.1 Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мәтіндерден тауып алу

1.5.2.1 Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу










Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Ертегі кейіпкерлерін атай алады, ертегі мазұны бойынша кейіпкерлердің рөлін ойнай алады, Ұ ұдыбысын таниды, дұрыс дыбыстайды, жаза алады, ұ дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай


алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Осыған дейін үйренген ертегілерді атай алады. Тірек суреттер бойынша ертегінің мазмұнын айта алады.



Кейбір оқушылар:

Ертегі мазмұнын өз сөздерімен айта алады, ұ дыбысы кездесетін


сөздер қатарын толықтыра алады.


Жетістік критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді.

Сурет бойынша сөйлеммен өз ойларын білдіре алады;

Жаңа тақырып ертегі екенін ажыратады;

Ертегінің мағынасын ашады, заттардың таныс атауларын жаза алады;

Әріп пен дыбысты ажырата біледі, дыбысталу ерекшелігін мән беріп,сөздерді дұрыс жазады;


Дескриптор

Ертегі кейіпкерлерін айта алады

Сурет бойынша тыңдап айтады



Сұрақ қоя біледі қойылған сұраққа жауап береді;


Тілдік мақсаттар

Арыстан , түлкі, қасқыр,піл, аю,қоян .

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу.

АКТ қолдану дағдылары

"Көктем сәні" ертегі - YouTube




Бастапқы білім

Мен ертегі білемін.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2минут

(МК.Ұ) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Көктем - ол қуаныштың ізгі лебі,
Қызғалдақ қыздарға арнап үзіледі.
Аспанда жақсылықтың атын жазып,
Тырналар қатар-қатар тізіледі.

Бұл қай мезгілде болады?

(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.



Шаттық шебері



Оқулық. Аудиодиск:

6.7.1.;  6.7.4.; 6.7.3.

Сабақтың ортасы

3-38мин


Сабақты басталмас бұрын құстардың сайраған әсем әуені,сарқыраған өзен,ұйқыдан оянған жан- жануарлардың дауысын құлаққа естірту

Мұндай дыбыстарды біз жылдың қай мезгілінде естиміз, көреміз?

Көктем.

Көктемде табиғатта, адамдардың, жануарлардың,құстардың тіршілігінде қандай өзгерістер болады?



Көктем айларын білесіз бе?

Наурыз,сәуір,мамыр

Көктемде қандай мерекелер болады?

8 Наурыз -Халықаралық әйелдер мерекесі, 22- наурыз Ұлыстың ұлы күні.

Олай болса, бүгінгі біздің жаңа тақырыбымыз

«Көктем сәні» ертегісімен танысамыз.

1-тапсырма бойынша мұғалім ертегіні көрсетеді «Көктем сәні» ертегісімен танысады.
Оқушылар ертегі кейіпкерлерін атайды. Содан кейін басты кейіпкердің (арыстан) сұрағына басқа аңдар қалай жауап бергенімен танысады.

(МК, Ұ) 2-тапсырманы «Бес қадам» әдісінен пайдаланады. Әр қадамда сұраққа жауап береді.


Сұрақтар: Су қандай? (Таза)

Жаңбыр қандай? (Жылы) Гүлдер қандай? (Әдемі) Ағаштар қандай? (Әдемі)


Күн қандай? (Жылы)

3-тапсырма.Суретке қара.Толықтырып айт.

Әдемі гүлдер.Әдемі ағаштар. Жылы күн.Таза су.Жылы жаңбыр.
(ОТ) 4-тапсырмада оқушылар ертегінің басты кейіпкерінің сұрағына (Көктем сәні не?) өз қалаулары бойынша жауап береді.
Өз жауаптарын сурет түрінде көрсете алады.

Сондай-ак окушылар ертегіні рөлге


бөліп ойнайды.

СЕРГІТУ СӘТІ.

Құлын-құлын, құлыншақ,

Құйрығы ұзын құлыншақ.

Қос құлақты қайшылап,

Қарашы, қандай құлыншақ!

МК, Ұ) Мұғалім ұ дыбысымен таныстыру жұмысын Алмабектің суретінен бастайды. Ұұ


дыбысын айтқан кезде тілдің, жақтың, еріннің қатысы қандай болатынын түсіндіру арқылы дыбысты дұрыс дыбыстауға жаттықтырады.
Мәселен, тілдің алға-артқа жылжуынан дауыс тылар жуан, жіңішке болып түрленетіні белгілі.Оқушылар ұ дыбысының дауысты дыбыс екенімен танысады.

Ұ дыбысы кездесетін сөздер қатарын суреті бойынша үйретеді.


Олар: құс, үшаң, жұлдыз. Сондай-ақ мұғалім оқушыларға ұ
дыбысы кездесетін есімдер туралы да ақпарат береді. (Ұлан
т.б.).
Осыған орай оқушылар «Сенің атың кім?» деген сүрақты қайталайды, еске түсіреді.

«Есте сақта!» айдары


бойынша оқушылар сұрақтарды қайталайды (кім? не? неше?
қандай?), мұғалім ұ дыбысы кездесетін сөздерге кандай
сұрақтар қоятынын түсіндіреді. Мысалы: ұшақ (не?), құс
(не?), жұлдыз (не?), Үлан (кім?).

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар


оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


"Көктем сәні" ертегі - YouTube




Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет