Сабақтың тақырыбы Менің Отаным Қазақстан. Мақсаты



бет1/6
Дата07.05.2017
өлшемі1,58 Mb.
#15793
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Семей қаласы №35 ЖОББМ

Дүниетану пәні бойынша



3 - сынып

Өткізген: Бастауыш сынып мұғалімі Саяхимова Орынзада Касымовна



Сабақтың тақырыбы

Менің Отаным – Қазақстан.

Мақсаты

Мәтіннің мазмұнын түсіне оқып туған жер туралы білімдерін қалыптастыру, бұрыңғы алған білімін тереңдетуіне,бір-бірінің жауабын тыңдауға,толықтыру арқылы ізденімпаздықпен жұмыс жасауына жағдай жасау.

Жұмыс нәтижесі

Картадан Қазақстанның шекарасын табу. Картадан табиғат зоналары мен пайдалы қазбалардың кен орындарын табу. Топпен жұмысқа, шығармашылыққа үйренеді.

Сілтеме

Оқулық: Дүниетану 3- сынып Атамұра-2010ж К.Жүнісқызы, Ә.Бірмағамбетов,Қ.Аймағамбетова.

Негізгі идеясы

Сыныптағы 3 дәрежелі әрекеттерін бақылау (Назерке,Жалғас,Дильшат)

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Жаңа тәсілдер: топтастыру геометриялық фигуралар арқылы үш топқа бөлемін, СТО «Миға шабуыл» , «Ойтолғау», Power Point презентациясы АКТ.

Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, слайд, компьютер, проектор,

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру:

Психологиялық ахуал туғызу



  1. Рефлексия

Қандай мерекелер?

-Сүреттерден мерекелердің түрін ажырату .

-Мерекелерді сәйкестендіру


  1. Өткен сабақты пысықтау «Миға шабуыл»

-Бүкілхалықтық мерекелерді атаңдар

-Қандай кәсіптік мерекелер бар?

-Неге кәсіптік мереке дейміз?

-Ауыл шаруашылық мерекелерінің ерекшеліктерін түсіндіріңдер.



  1. Жаңа сабақ. Қызығушылығын ояту. Топтастыру.

- Балалар «Отан» сөзін қалай түсінесіңдер, оған нелерді жатқызар едіңдер?


Қала

Облыс


Қазақстан



Отан

Аудан



Отбасы




Атамекен

Мен




  1. Сергіту сәті : Видео арқылы .

  2. Жаңа сабақ Слайдпен жұмыс

1-слайд Қазақстан жайлы суреттер көрсету.

2- слайд Қазақстан картасымен жұмыс.

Кескіндеме картаға шекараны белгілеу.

Көрші мемлекеттердің атын жазу.

Тексеру – слайдтағы картаның эталонын шығарып тексеру.

6.Мәтінмен жұмыс, мәтінді мазмұны бойынша бөліп оқу.

Әр бала бөлек сыныптастарына мазмұндап айтып береді.

7.Сабақты қорытындылау.

-Еліміздің байлықтары жайлы айтылған жолдарды оқып,дәптерлеріңе атауларын жазып алыңдар.Кескіндеме карталарға кен орындарын белгілеу(сарамандық жұмыс).

-Қазақстанның ұлан-байтақ екендігін немен дәлелдеуге болады?

-Еліміздің табиғаты неліктен алуан түрлі деп ойлайсыңдар?

8.Мақал-мәтелдердің жалғасын табу(топпен жұмыс-1-ші топ бастайды 2-ші,3-ші топтағы балалар жалғасын табады,2-ші топ бастайды 1-ші,3-ші топтағы балалар жалғасын табады,3-ші топ бастайды 1-ші,2-ші топтағы балалар жалғасын табады.

9.Топтастырған сөздерден кішіден бастап теріп жазу-постер құру

Мен,отбасы,ауыл,аудан,облыс,Қазақстан,Отан.

Рефлексия:стикерге сабақ туралы ойларын жазып ілу.

10.Бағалау(өзін-өзі бағалау,мұғалімнің бағалауы)


Үйге тапсырма

Еркін жұмыс: : 173-174 б.оқу, мазмұндау Өз бетінше орындау

Жеке тапсырма: «Туған жер» сурет салу





Ойлау

ды


Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже


Бағалау

Критерий

Лер


дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Қазақстан туралы туралы мағлұмат беру.

Өткен сабақ бойынша білімін тексеру

«Миға шабуыл»



Оқушының сын тұрғысынан ойлау қабілеті дамиды. Сөздік қоры молаяды

Өткен тақырыпты игеруі


Өте жақсы







Жақсы




Орташа




Түсіну

Оқушылар шығармашылықпен жұмыс істей отырып,сөздік қорын молайтады,тіл байлығын арттырады.

Жаңа сабақ

Слайд көрсету арқылы Қазақстан Республикасы туралы түсінік беру, кен байлықтары туралы білімдерін толықтыру.



Тақырыптың басты идеясын табу

Топтық жұмыста толық қатысты, белсенділік танытты.

Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Топта жұмыс істеу арқылы меңгерген ақпараттарын қажетіне жарата білуге үйренеді.

Сергіту Бейнежазба бойынша
Кескіндемемен жұмыс орындау.

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Оқушының бірін-бірі тыңдауы, бір-біріне сыйласымдық қарым қатынас қалыптасады.

Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Мәтінді талдай білу

Мазмұнын айту.

Салыстыру арқылы өз ойын ашық айта алады. Басқалардың ойын тыңдайды




диалог құрып,қорытынды жасайды

3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Бүгінгі сабақтан алған барлық білімін келесі сабақтармен байланыстыра білу

Постер құру, кішіден бастап жазу.

Нақтылайды

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

«Менің айтайын дегенім...»

Әр топтың жұмысына ауызша баға беру

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1



Кезеңдері

Тапсырмалар

Уақыты

Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Сергіту сәті

Үй жұмысы


Геометриялық фигуралар арқылы топтастыру

Бейнежазбаны пайдалану

«Миға шабул» Өткен сабақ бойынша сұрақ-жауап


2 мин.

3 мин.


7 мин.

Негізгі бөлім

Тақырыпты ашу

Мәтінмен жұмыс

Топтық жұмыс



Слайдпен жаңа сабақты игерту

Жаттығу жұмыстары

«Менің Отаным Қазақстан» постер құру


10мин.


10 мин.

10 мин.


Қорытынды Рефлексия

Жұмыстар бойынша ой қорыту

3 мин.


Каталог: uploads -> doc -> 0fc6
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0fc6 -> Сабақ мақсаты : Табиғатқа қамқорлық жасауға баулу арқылы қиянат жасамау құндылығының мәнін ашу. Міндеттері
0fc6 -> Сабақтың тақырыбы: Блокнот қолданбасымен танысу Пән мұғалімі: Қалақбашова Гулмира


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет