Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата22.01.2022
өлшемі120,5 Kb.
#129644
түріСабақ
Байланысты:
14 саб
Passive Voice, Passive Voice

Қысқа мерзімді жоспар №14

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: І Менің Отаным – Қазақстан

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Сванкулова Ардак Тлектесовна

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​5.​1.​3 өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолдану

4.​5.​1.​2 көптік/тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану



Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолданады, көптік/тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады

Тілдік мақсаттар

Қыдыруға шығу,дәмді,салқын

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.

Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.
Үй жұмысын тексеру

Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.




Қолпаштау



Слайд

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


1.Сөздікпен жұмыс. Қыдыруға шығу-пргуляться

Дәмді-вкусный

Салқын-прохладно
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Оқылым.Айтылым'>2. Оқылым.Айтылым

2-тапсырма


3.Айтылым.

3-тапсырма

Сұрақтарға жауап бер



Сергіту сәті


4. Жазылым.

1-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз, бар жалғауларды анықта. Әр сөйлемге сұрақ дайында.


Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.

Оқылым.Айтылым .
Мәтінді оқиды, суреттен Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсетеді.

Айтылым.

Жұптасып сұрақтарға жауап береді.

Олжастың отбасында қанша адам бар? Бүгін таңертең Олжастың отбасы қайда барды? Олжастың анасы мен әжесі қайда? Олжастың атасының қасында кім бар? Балалардың әкесі қай жерде отыр? Олжастың ең кіші інісі қайда? Олжастың қарындасында не бар? Олжастың отбасы қайда барып тамақ ішті?

Сергіту сәтін орындайды.

Сөйлемдерді көшіріп жазады, бар жалғауларды анықтайды. Әр сөйлемге сұрақ дайындайды.


Үлгі: Менің қарындасым.

  • Бұл- кімнің қарындасы?


«Бас бармақ»






Дескриптор:

- жаңа сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді.

Өзара бағалау

«Бас бармақ»



Дескриптор:

-жаңа сөздерді пайдаланады, тәуелдік, септік жалғауларды дұрыс қолданады,сұрақтарды дұрыс құрастырып айтады.



Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

Оқулық 33 бет

сөздік

слайд


Слайд

Оқулық

32 бет


Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 33 б. 4-тапсырма




Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет