Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата05.11.2023
өлшемі42,38 Kb.
#189899
түріСабақ
Байланысты:
1 сабақ
2 курс ответы каз

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі

Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Максутова Г.Х.

Сынып: 10 А

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 10.3.3.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі)

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар:
мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады;
тәуелдік жалғауды (оңаша және ортақ тәуелдеу) дұрыс қолдана біледі

Құндылықтар

Ұлттық тіл, ұлттық мүдде, салт – дәстүр

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру
«Құндылық» дегенді қалай түсінесіңдер?
Қазіргі қоғамдағы басты құндылықтар?
Ұлттық құндылықтар қаншалықты маңызды?
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру

Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады.

Жауап береді, ойларымен бөліседі.



Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.

Оқулық

Сабақтың ортасы






Тыңдалым
1. «Экспо көрмесі аясында этноауыл» аудиомәтінін тыңдау.
Тыңдалымнан кейін
2. Әрі қарай жалғастырады.

Жазылым Жұптық жұмыс


3-тапсырма


Принциптерге бөліп жазады.
4-тапсырма

Мәтін мазмұнын сөйлеу тілі стилінде әңгімелеп беріңдер.


Сөйлеу тілі туралы мағлұмат оқып, талқылайды.

5. Ақпараттар негізінде «Ұлттық құндылықтар – ел бірлігінің негізі» тақырыбында келісу/келіспеу эссесін жазыңдар.





Тыңдап, өз ойын жалғайды.


Берілген сөздерді бөле алады.
өз ойларын тиянақтап пысықтайды.



Дескриптор



Дескриптор
- қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, өз ойын дәлелдеп эссе жазады.
- («келісу, келіспеу» эссесі)
Бірін – бірі бағалайды.
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


Оқулық
6-бет

Оқулық
8-бет


Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : Рухани жаңғыруды өзіңнен баста! Сұхбат жазу




Рефлексия
Қосу
Алу
Қызықты

Сабақ бойынша қорытындылайды.




Бағалау

«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет