Сабақтың тақырыбы: Тікбұрышты үшбұрыш Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата17.01.2022
өлшемі0,66 Mb.
#129398
түріСабақ
Байланысты:
03.12 геом 7ЕЖ
7 СЫНЫП

Қысқа мерзімді жоспар

Жамбыл Жабаев атындағы №4 мектеп-гимназиясы


Бөлім:

7.2B Үшбұрыштар

Педагогтің аты-жөні:

Асан Мөлдір Асанқызы

Күні:

02.12.2021

Сыныбы: 7 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тікбұрышты үшбұрыш

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

7.1.1.27 тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін дәлелдей алады.

Кейбір оқушылар: тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады.

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру

ІІІ. Сабақ тақырыбын айтып, сабақ мақсаттарын анықтау:
Өткенді қайталау. (Кубизм стратегиясы бойынша)

1)Бұрыштың түрлерін ата? (жазыңқы бұрыш,сүйір бұрыш,тік бұрыш,доғал бұрыш)

2)Жазыңқы бұрыш дегені міз не? (Қабырғалары толықтауыш сәулелер болатын бұрыш жазыңқы бұрыш деп аталады)

3)Сүйір бұрыш дегшенміміз не?

(Тік бұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп атадлады.)

4)Тік бұрыш дегенміз не? (жазыңқы бұрытың жартысытік бұрыш деп аталады))

5)Доғал бұрыш дегеніміз не?

(Тік бұрыштан үлкен ,жазыңқы бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады)



Оқушылар сабақ мақсатымен танысады.







Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.
10 мин

5 мин

10 мин

Жаңа сабақты игерту


Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттері


  1. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір

бұрыштарының қосындысы 900-қа тең.

  1. Тік бұрышты үшбұрышта 300-қа қарсы жатқан катеті гипотенузаның жартысына тең.

  2. Тік бұрышты үшбұрыштың гипотенузаның

жартысына тең катеті 300-қа қарсы жатады.
Тік бұрыштың төбесінен жүргізілген

медиананың қасиеті.

  1. Тікбұрышты үшбұрышта тік бұрыштың төбесінен жүргізілген медиана гипотенузаның жартысына тең.


Есептер шығару.

1-тапсырма.

Берілгені:

Табу керек:



2-тапсырма.

Берілгені:

Табу керек:



3-тапсырма.

Берілгені:

Табу керек:



Сұрақтар мен тапсырмаларды орындайды.







Сабақтың соңы

8 мин


Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
Рефлексия:

Сабаққа мен белсенді / белсенді емес қатынастым.

Сабақтағы өз жұмысыма ризамын / әлі де жұмыстануым керек.

Шығарылған есептер түсінікті болды / тағы да қарап шығуым керек.



Үйге тапсырма:

№2.6-есеп













Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау










Денсаулық сақтау технологиялары.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Санитарлық талаптар сақталады.




Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1.

2.

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.



1.

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



1.




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет