Сабақтың тақырыбы Тіл. Өнер. Әдебиет/ Ілияс Жансүгіров «Күй» поэмасы Оқыту мақсаттары



Дата14.05.2024
өлшемі85 Kb.
#202155
түріСабақ
Байланысты:
Тіл. Өнер. Әдебиет Ілияс Жансүгіров Күй поэмасы.1-сабақ.ІІ нұсқа
8 сабақ тапсырмасы, Оқу Ð±Ð°Ò“Ð´Ð°Ñ€Ð»Ð°Ð¼Ð°Ñ Ñ‹, Ветеринарная справка формы №2, әдебиет рубежка, Classroom Timers Clock, 213212



САБАҚ: 1



Мектеп:

Күні:

Оқытушының аты-жөні:

СЫНЫП: 11 Т2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тіл. Өнер. Әдебиет/ Ілияс Жансүгіров «Күй» поэмасы

Оқыту мақсаттары

11.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу) және берілген ақпараттарды жүйелеу;

Сабақтың мақсаты

Мәтінді тыңдау барысында негізгі ақпаратты түртіп жазады, ақпаратты жүйелейді

Бағалау критерийлері

Құндылықтар

Прагматизм құндылығы

Акт қолдану дағдылары

Презентация

Тілдік мақсаттар

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер;
Менің ойымша, өз сөзіме дәлел ретінде, негізінен, әсіресе,
. . . деп ойлаймын, т.б.

Пәнаралық байланыс

Тарих

Осыған дейін меңгерілген білім

Ақпаратты жүйелей алады

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы

10 минут
10 минут


7 минут


Оқу мақсаты мен бағалау критерийлері талқыланады.
Болжау. Оқушыларға тірек сөздер ұсынылады. Тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжау жасайды, өз ойларымен бөліседі.
Әдебиет. Тіл. Өнер.
Тыңдалым алды тапсырма. Сөздікпен жұмыс. Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып, сөз тіркесі мен сөйлем құрастырады.

Сөздер мен сөз тіркестері

Мағынасы

Қыспағын




Ұғымды




Уытты тілі




Мысқыл




Зейін




Мылқау




Болмысы




Мүсінші




Мысалшы




Тыңдалым тапсырмасы. оқушыларға «Әдебиет пен адамзат» атты бейнебаян көрсетіледі. Мұғалім бейнебаянды үзіп-үзіп көрсетеді, әр үзіндіден кейін сұрақ қойып отырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, негізгі ақпаратты дәптерлеріне түртіп алады.
1.Бейнебаянда тілші Эзопты қалай суреттейді?
2.Эзоп адам бойындағы жақымсыз қасиеттерді қандай жануарлардың бейнесі арқылы суреттеген?
3.Эзоптың жолын қуып, мысал жанрында өз ізін қалдырған жазушылар кімдер?
4. Ахмет Байтұрсынұлы мысалдары арқылы қандай мәселені көтерді?
5. «Маса» кітабының ерекшелігі неде?
6. Замандастары Эзопқа қандай баға берді?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Оқушылар тыңдалым мәтініндегі ақпаратты қолданып, «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын қорытындылайды.
«Мысалдың адам өмірінде алатын орны қаншалықты маңызды?» деген тақырыпта ойын қорытындылайды.

1.Менің ойымша, ........ .


2.Себебі мен оны ....... деп түсіндіремін.
3.Оны мен .......... деген фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын.
4. Осыған байланысты мен ... деген шешімге келдім.


Бағалау. Оқушылар «Автор орындығына» шығып, өз ойларымен бөліседі. Оқушылар және мұғалім дескриптор бойынша кері байланыс береді.
Дескрипторлар:

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Негізгі ақпаратты анықтай алады;

Негізгі ақпаратты анықтайды;

Сұрақтарға жауап береді;

Берілген ақпаратты жүйелейді.

Ақпаратты жүйелеп, қорытынды шығарады.




Суреттер


https://www.youtube.com/watch?v=miJhiU4zRzQ
1.55-5.23

Сабақтың соңы
3 минут

Кері байланыс.
Соңғы сөзді мен айтамын...




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет