Специальность: Сестринское дело



бет1/13
Дата15.05.2024
өлшемі266 Kb.
#202265
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Байланысты:
4сабақ ОМ
Ең кіші ортақ еселік, осососососоососоосоососоосососососоос 13.10.2020, бизнес план, БАХА СЕПСИС, Шкалы для оценки степени тяжести внебольничной пневмонии, Коллоидты химия лекция, 25-сабақ, наурыз, Мәдени мұраны цифрлық форматта сақтау, 100% lor, 100% urologia, 100% травма без отв— копия, 100% lor — без отв копия, 100% травма, 100% oftalmologia







«С.Ж. АСФЕНДИЯРОВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ» КЕАҚ


НАО «КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ С.Д. АСФЕНДИЯРОВА»



Тілдік пәндер кафедрасы





Тәжірибелік сабақтарға арналған


нұсқаулық



Редакция: 1

24 беттің 1-беті



Тілдік пәндер кафедрасы

Тәжірибелік сабаққа арналған

әдістемелік нұсқаулық


Лексикалық тақырып: Ішкі тыныс жолдары аурулары. Ас қорыту жүйесінің аурулары

Грамматикалық тақырып: Жай сөйлемнің түрлері. Сөйлем мүшелері және сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі


Курс: 2, 4

Пәннің аты: қазақ тілі

Құрастырушы: доцент Қожахметова Ф.Б.

2022 ж.











«С.Ж. АСФЕНДИЯРОВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ» КЕАҚ


НАО «КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ С.Д. АСФЕНДИЯРОВА»



Тілдік пәндер кафедрасы





Тәжірибелік сабақтарға арналған


нұсқаулық



Редакция: 1

24 беттің 1-беті



1. Тақырыбы: Ішкі тыныс жолдары аурулары

Бронхит. Пневмония. Туберкулез.




2. Мақсаты: Мәтіннің мазмұнын жүйелі баяндауға үйрету, үстеулердің түрлерін орыс тілімен салыстыра отырып, практикалық жолмен меңгерту, түрлі жаттығу жұмыстары арқылы қазақша сөйлеуге дағдыландыру, мәтінде кездесетін медициналық қазақша атауларды игерту.

3. Міндеті: Мәтіннің мазмұнын өз бетінше баяндауға үйрету, үстеуді дұрыс қолданып, сөйлем құрауға, сөйлей білуге машықтандыру.

Когнитивті – білім компетенциясы: үстеу туралы мағлұмат беру, мәтінде кездесетін жаңа сөздерді меңгерту.

Операционалды – дағды компетенциясы: өтілген мәтін арқылы ойлау қабілеттерін дамыта отырып, өз ойын дәл нақты айтуға дағдыландыру, жаңа сабаққа байланысты арнайы тірек сөздерді қолданысқа енгізуге машықтандыру.

Коммуникативті компетенция: медициналық атаулардың қазақша баламасын дұрыс қолданып, сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Өзін-өзі дамыту компетенциясы: мәтінді түсініп мазмұндауға қызығушылығын арттыру, ынтасын, ойлау белсенділігін, танымдық қабілетін дамыту.

4.Негізгі ұғымдар:

Лексикалық материал бойынша:

бүйрек, жедел бронхит, созылмалы бронхит, тыныс алудың (дем алудың) жиілеуі; қырыл немесе сырылдың естілуі; мұрынның желбезегі, дене қызуы көтерілуі; қалтырау; жөтел;өкпе.

Грамматикалық материал бойынша:

Үстеудің түрлері, жасалу жолдары, сұрақтары, қолданыстағы көрінісі.

5. Сабақты өткізу жоспары (уақыты , минут)

Ұйымдастыру кезеңі (5мин. )

Үй тапсырмасын сұрау ( 45мин.)



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет