Тексерген: Қуанышева Ж. К. Орындаған



Дата03.11.2022
өлшемі127,41 Kb.
#156357
Байланысты:
ҚМЖ Төрехан Ұ
63E3F03A-8251-47B1-B002-801184AB8F79, Құғын сүргін құрбандары, сор 1, 11 кл, Лабораторная работа №8, Тәрбие сағаты

“Қазақстан Республикасы Ғылым және Білім Министрлігі,
Қазақ Ұлттық қыздар педагогикалық университеті, Жаратылыстану институты
Химия кафедрасы”



ҚМЖ

Тексерген: Қуанышева Ж.К.
Орындаған:6В01507-Химия мамандығының
3-курс студенті Төрехан Ұлжан

Алматы, 2022 жыл




Білім беру ұйымының атауы:




Пәні:

Химия

Бөлім/Тарау:

8.3A Химиялық элементтердің периодтық жүйесі



Педагогтың аты-жөні:

Төрехан Ұлжан

Күні:

30.10.2022

Сынып: 10 Б

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Химиялық элементтердің периодтық жүйесінің құрылымы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.2.1.1 Топ, период, атом нөмірінің физикалық мәнін түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Атомдық нөмердің, период және топ нөмерінің физикалық мәнін түсіндіру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уакыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың кіріспе бөлімі



Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу. Сыныпта жағымды атмосфераны құру.
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жасалынады.



Сұраққа жауап беру
Озонның түзелуі және оның табиғаттағы маңызы қандай?
Аллотропия, аллотропиялық түрөзгеріс деген не?
Озонның қолданылуына мысал келтіріңдер.
Озон ойығы дегеніміз не?Оның себептері мен зияны.


Кері байланыс
«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.


















Сабақтың негізгі бөлімі




Бейнебаян қарау: Химиялық элементтердің периодтық жүйесінің құрылымы
Сілтеме:https://www.youtube.com/watch?v=2K2SyBjOuYw

1 - жаттығу
Топ, период, атом нөмірінің оның физикалық мағынасымен сәйкестендіріңіз.

2-жаттығу


Элементтердің периодтық жүйедегі орнын салыстырыңдар

Элементтердің периодтық жүйедегі орны




Литий

Селен

Натрий

Фтор




Атомдық номірі
















Топ нөмірі
















Период нөмері
















Үлкен, кіші период













3- жаттығу


Периодтық жүйедегі орнына қарай элементті анықтаңдар:
а) 3-период IVA топта
ә) 2-период VIIIА топта
б) 1-период IА топта

4-жаттығу


Жетіспейтін деректерді толтыр

Элемент

Атомдық нөмері

Атомдық массасы

Протон саны

Нейтрон саны

Электрон саны

Азот
















Фтор
















Алюминий
















Калий
















Күкірт
















Мыс


















Жаңа материалды қабылдауларын тексеруге арналған жаттығулар.



:

Дереккөз:
//www.youtube.com/watch?v=2K2SyBjOuYw



Менделеев кестесі

https://www.okulyk.kz/himija/350/





Сабақтың қорытынды бөлімі (Рефлексия )

«Бір сөйлемде барлығын айтып беру» әдісі
Оқушылардан оқытылған тақырып бойынша «Кім? Не? Қайда? Қашан? Неге? Қалай?» деген сұрақтарға жауап беретін бір-ақ сөйлем құруларын ұсынады.

Оқушылар өтілген тақырып бойынша «Кім? Не? Қайда? Қашан? Неге? Қалай?» деген сұрақтарға жауап беретін бір-ақ сөйлем құрады.

«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни
«Дұрыс келісемін»,
«Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар».
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет