7.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдігіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу.
Сабақ мақсаты
Сабақтың барысы
Сабақ-тың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Топқа бөлу. «Балмұздақ таяқташалары» әдісі. Сынып оқушыларын түрлі-түсті балмұздақ таяқташалары арқылы үш топқа бөлу.
«Бір қадам артқа» стратегиясыарқылы өткен сабақты еске түсіру.
Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады.
Күтілетін нәтижелер белгіленеді.
1-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Жұптық жұмыс. Берілген мәтінді оқып сын есімдерді тап, оларды түрлеріне (тұлғасы, құрамы, мағыналық түріне) қарай ажырат.
І топ жұптары: сапалық және қатыстық сын есімдерді екі бағанға жазады.
ІІ топ жұптары: негізгі және туынды сын есімдерді екі бағанға жазады;
ІІІ топ жұптары: дара және күрделі сын есімдерді ажыратады.
Бағалау критерийі: - сын есімнің мағыналық түрлерін ажырату; - сын есімді құрамына қарай бөлу; - сын есімнің тұлғасын анықтау.
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Ойды жалғастыр» әдісі. Берілген сөйлемдегі ойды ары қарай жалғастырып кетіп, нұсқаулық құрастыр. Сапалық және қатыстық сын есімдерді қатыстыр.
І топ:Бау-бақшамен шаруашылығымен айналысқанда ескерілетін жағдайларды есте сақтаңыз.
ІІ топ: Суға шомылу маусымында ескерілетін қауіпсіздік шараларын біле жүріңіз.
ІІІ топ:Көркем еңбек оқу кабинетінің қауіпсіздік ережелерімен танысболыңыз.
Бағалау критерийі: - ойды жалғастыру; - сапалық және қатыстық сын есімдерді қатыстыру; - нұсқаулық құрастыру.