іздеу: поэзиясын

Дәріс 1. 1.Жыраулар поэзиясының даму жолдары. 2.ХҮІІІ ғасыр әдебиетінің басты сипаты. Дәріс 2
- Қазақстан Республикасының
ежелгі түркі поэзиясы
- Қазақ әдебиетінің
ІІ. Тарау. Ақын поэзиясының бастау алар қайнары –достық пен махаббат
- Кіріспе Тақырыптың өзектілігі
Сұлу сөзінің синонимін табыңдар? (ару,әсем,ажарлы ...) Ал поэзияның өзі сұлулық қой. Ақын сезімі арқылы сұлулық поэзиясы туады. Сұлулыққа
- Сабақтың тақырыбы : Сөз құдыреті Сабақтың мақсаты
І.3. Жамбыл поэзиясындағы патриоттық жалын
- Науаи мемлекеттік педагогика институты
«Шәкәрім поэзиясындағы рухани құндылықтардың бейнеленуі»
- Ізтілеуова салтанат далбайқызы
нұрлан оразалин поэзиясының психологиялық сипаты
- Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық
Күләш Ахметова поэзиясындағы махаббат тақырыбы
- Өмірбаяны ІІ негізгі бөлім
Есенберлин І. Ілияс Есенберлиннің поэзиясы
- 85. Өнер. Өнер тану Құлахмет Қожықов – қазақ театры мен киносының тұңғыш суретшісі
«Шәкәрім поэзиясындағы рухани құндылықтардың бейнеленуі»
- ЖҰмыстың жалпы сипаттамасы
ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы әнші-ақындар поэзиясы тақырыбы бойынша тізбектелген сабақтар топтамасы
- Құрастырушылар: Мұханова Зинаида Боханова Орынкүл. Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері
Қазіргі қазақ поэзиясының проблематикасы 13
- 2009ж. «Қазақ филологиясы» кафедрасы
ІІ тарау Ж.Жақыпбаев поэзиясының идеялық-көркемдік ерекшелігі
- Шымкент институты
Абай поэзиясындағы жүрек ұғымының поэтикалық өрнегі
- Алматы облысы, Алакөл ауданы, №2 Қабанбай орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар мемлекеттік мекемесінің
Қазақ Әдебиеті қиял-ғажайып ертегісін табыңызҚазақ Әдебиеті қиял-ғажайып ертегісін табыңыз
Жазушылардың Бүкіл Одақтық ІІ съезіндегі баяндамасында А. Сурков Жамбылдың қай тақырыптағы поэзиясын ерекше атап көрсеткенін белгілеңіз
90,46 Kb. 1
оқу
Ќазаќ поэзиясын сатылай кешенді талдауЌазаќ поэзиясын сатылай кешенді талдау
Білімділік: Қазақтың дарынды ақыны Төлеген Айбергеновтің өмірі мен шығармашылық жолы туралы толық мағлұмат бере отырып, «Бір тойым бар» өлеңінің идеялық мазмұнын ұғындыру
Сабақ 201,5 Kb. 2
оқу
Дулат Бабатайұлының өмірі мен шығармашылығыДулат Бабатайұлының өмірі мен шығармашылығы
Бұқар және Ақтамберді жырауларды ұстаз тұтқан, көне түркі поэзиясынан тағлым алған, бірақ ақындық дәстүр арнасында еңбек еткен, өлеңді ауызша да, жазбаша да шығарған Дулат қазақ поэзиясын мазмұн, тақырып жағынан байыта түсті, түр
4,18 Mb. 1
оқу
ӘОЖ: 82. 09: 82. 091 Жамбыл – жырау т. Мұқашев Тараз мемлекеттік педагогикалық институты, Тараз қӘОЖ: 82. 09: 82. 091 Жамбыл – жырау т. Мұқашев Тараз мемлекеттік педагогикалық институты, Тараз қ
Бірақ жыраулық дәстүрдің соңы мұнымен бітпейді. ХІХ ғасырда өмір сүріп, зарзаман поэзиясын өмірге әкелген Дулат, Шортанбай, Мұрат сынды тұлғалар да жыраулық дәстүрдің іргетасын бекітіп
50,5 Kb. 1
оқу
Тақырыбы: Жүз жыл жырлаған жүрек (әдеби кеш) МақсатыТақырыбы: Жүз жыл жырлаған жүрек (әдеби кеш) Мақсаты
Сөйлеу мәдениетін дамыту, сөз өнерін қадірлеп, қастерлей білуге дағдыландыру, ақын өлеңдерін, поэзиясын сүйе білуге үйрету. Ақын шығармалары арқылы ұлтжандылық сезімін оятып, адамгершілікке, елінің өнерін сүюге тәрбиелеу
42,56 Kb. 11
оқу
Мұқағали Мақатаев поэзиясын сүйер көпшілік ересек қауымға арналады. МақсатыМұқағали Мақатаев поэзиясын сүйер көпшілік ересек қауымға арналады. Мақсаты
Мұқағали туралы,оның өмір жолы, шығармалары туралы тереңірек мағлұмат беру. Ақын өлеңдерінің әр жолы,әр сөзі оның өмір жолы баспалдағы екенін түсіндіру
118,27 Kb. 1
оқу
Сабақтың әдістемелік әзірлемесі Пәні: Қазақ әдебиеті Тақырыбы: Жаяу Мұса Байжанұлы Әсет айтыскер ақынСабақтың әдістемелік әзірлемесі Пәні: Қазақ әдебиеті Тақырыбы: Жаяу Мұса Байжанұлы Әсет айтыскер ақын
Білімділік: ХІХ ғасырдың әнші-сазгер ақындары Жаяу Мұса Байжанұлы мен Әсет Найманбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік беру; сал-серілер поэзиясын терең ұғындыру; әндерінің шығу тарихымен таныстыру
Сабақ 262,82 Kb. 1
оқу
Сабақ кезінде сабақ барысы Ш. Сабақтан кейін үй тапсырмасы Әдебиеттер Ұсыныстар Адрестік категория Оқу пәні: Қазақ әдебиеті Мамандығы: 0508000 «Тамақтандыруды ұйымдастыру»Сабақ кезінде сабақ барысы Ш. Сабақтан кейін үй тапсырмасы Әдебиеттер Ұсыныстар Адрестік категория Оқу пәні: Қазақ әдебиеті Мамандығы: 0508000 «Тамақтандыруды ұйымдастыру»
Білімділік: ХІХ ғасырдың әнші-сазгер ақындары Жаяу Мұса Байжанұлы мен Әсет Найманбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік беру; сал-серілер поэзиясын терең ұғындыру; әндерінің шығу тарихымен таныстыру
Сабақ 262,82 Kb. 10
оқу
Жырларында дала сазы мен домбыраның үні бар (поэзия кеші) Жүргізуші: Қадыр – найзалы ақын. Дәуірдін; уақттың өзі жаратқан өміршең ақын. «Оның поэзиясы өзінің өмір сүріп отырған дәуірімен мінездес»Жырларында дала сазы мен домбыраның үні бар (поэзия кеші) Жүргізуші: Қадыр – найзалы ақын. Дәуірдін; уақттың өзі жаратқан өміршең ақын. «Оның поэзиясы өзінің өмір сүріп отырған дәуірімен мінездес»
Дәуірдін; уақттың өзі жаратқан өміршең ақын. «Оның поэзиясы өзінің өмір сүріп отырған дәуірімен мінездес»,-депті Мұқағали ақын. Қадыр ақын қасындағы Мұқағали, Тұманбайлармен қатар шаба отырып, қазақ поэзиясын керемет бір биікке көтеді
0,7 Mb. 1
оқу

  1




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет