Кіріктірілген сабақ: 2 сынып Математика және дүниетану пәні Тақырыбы



бет1/3
Дата28.07.2017
өлшемі0,78 Mb.
#22267
  1   2   3
Кіріктірілген сабақ: 2 сынып

Математика және дүниетану пәні

Тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту тәсілдері, теңдеуді шығару. Пысықтау сабағы

Ел, Астана, Отан



Сабақтың мақсаты: Біліміділік: Құрама есептер , бір және екі амалмен шығарылатын есеп шығару, амалдарды орындау, салыстыру арқылы оқушылардың алған білімдерін пысықтау;

Оқушыларға  сандарды  « баған» түрінде  жаза  отырып,  жазбаша  қосу  мен  азайтудың  тәсілдерін  меңгерту, қайталату.

Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орынлаудың үлгісін көрсетіп

беру, амалдар алгоритмдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс-

әрекеттерге алгоритмге машықтандыру. Кестелік қосу және азайту

дағдыларын қалыптастыру.


Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларлды білімділікке, сауаттылыққа, тапқырлыққа баулу, ойлау қабілетін дамыту. Математикалық тілін, логикалық ойлауын, ауызша қосу және азайту дағдысын, есте сақтауын, қиялын, зейінін, тапқырлық қабілетін дамыту.

Сабақтың тәрбиелілігі: Оқушыларға ұлттық тәлім-тәрбие беру. Ұқыптылыққа, ерлікке, сұлулыққа адамгершілікке тәрбиелеу. Жылдам есептеуге, тапқырлыққа, жауапкершілікке, еңбексүйгіштікке, достық қарым-қатынасқа, тазалықты сақтауға, ұқыптылыққа,  шапшаңдылыққа  тәрбиелеу

Әдіс-тәсілдері: Хабарлау, сұрақ – жауап, қайталау, салыстыру, практикалық, талдау.

Сабақтың түрі: Ойын сабақ, бекіту.

Көрнекілігі: компьютер, интерактивті тақта, карточкалар

Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, дүниетану

Қолданылатын технологиялар:Ойын, ақпараттық-компьютерлік, ұжымдық..

Сабақтың жүрісі:

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды сабаққа дайындау, мақсаты мен міндетін хабарлау, зейіндерін сабаққа аудару.



Психологиялық дайындық1.Ұйымдастыру кезеңі:

-Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз өзгеше болмақ, өйткені бізге қонақтар келіп отыр. Сондықтан біз өзіміздің білімімізді көрсетіп, бір-бірімізге табыс, сәттілік тілейміз.

. Бір, екі, үш,

Отырамыз тып – тыныш .

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.
- Балалар, бүгінгі сабақтан не күтесіңдер?
- Балалар, математика сабағында біз не істейміз, неге үйренеміз?

Сабақтағы ережелерін еске салу.

- Менің қолымда шақыру билеті.. Біз сендермен сапарға шығамыз:. Сендер дайынсындар ма? Онда жолға!



Слайд 1

- Біздің еліміздің аты?



- Еліміздің президенті?

2.Ауызша есеп:

І.Қызығушылығын ояту



Қайталау – білім анасы»
. ойыны:

10) Қосудың кандай қасиеттері бар? (ауыстырымдылық, терімділік)

20) 30 бен 50-дің арасындағы толық ондықты айт? (40)

30) 1 сағатта неше минут бар? (60)

40) Ең үлкен екі таңбалы сан? (99)

50) Тік төртбұрыштың қасиеті қандай? (қарама-қарсы қабырғалары тең)

60) 1 метрде неше сантиметр бар? (100см)

ойын "үлгерейік - ұйықтамайық"!

- біздің қаламыз аты?

- Қазақстан Республикасының бас қаласы: онтүстікте? Солтүстік жақта?

- Қазақстанның ең үлкен өзені . (Ертіс)

- қандай қалалар артық: Мәскеу, Астана, Алматы, Өскемен?

- өзеннің екі жағасын біріктіретің? (Көпір)

- жүргіншілердің жүретін жолы? (жаяу жол)

- көкжиектің жақтарын анықтауға көмектеседі? ( Құбылнама)

- керемет!

тапқырлыққа берілген есептер:

- Жеті ағада бір-бір қарындасы бар. Сонда әр балада неше қарындастан бар? Слайд

Бір аяқта тұрған қаздың салмағы 4 кг, екі аяқта ше? Слайд

Не жеңіл: 1 кг мақта әлде 1 кг қола?



ауызша есептерді шешу:

35 - 15 = 60 - 40=

85 - 65 = 90 - 70 =

13 + 7 = 38 - 18 =

- бұл өрнектерден нені байқадық?

- ал 20 санды "ел, отан, Қазақстан" деген тақырыбына қалай кіріктіруге болады?

Бекіту жаттығулары:

- Ал біз сапарымызды әрі қарай жалғастырайық. Ал жиһангездер өздерінің көргендері туралы күнделіктерін жүргізеді.. Міне біз қазір дәптерлерімізді ашамыз және бүгінгі күнді жазамыз..(слайд)

- ойын: екі таңбалы сандаы ойла және оны оқып беруге дайындал:

- ойлап тапқан сандардың ішінен тек қана ондықтарды атап өтіңдер.

- дәптерлерде осы цифрды бір жол жазу.

Көркем жазу минутасы.

Еске түсірейік: соңғы сабақтарда біз қандай есептер шығардық?

(жазбаша қосу және азайтуға байланысты есептерді, теңдеулерді, сөз есептерді шығардық)

Оқулықпен жұмыс

/тақтада түсіндіріледі/

27 63 44 72

+36 -27 +28 -44

63 36 72 28
Өз бетімен жұмыс

1 тобы 2 тобы

+29 42 +34 +61

13 - 13 27 34


Төлеген – х = Төле

Х + 35 = 60 - 12

Х - 15 = 80 – 69



- Математикалық диктант

(слайд) тексереміз

- өздеріңізді бағалайсыңдар. жолға аттанамыз..

- сіздерге мен бір тосымсый дайындадым:



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет