Қмж мұғалімнің аты-жөні



Дата07.02.2022
өлшемі336,98 Kb.
#92772
Байланысты:
29 сабақ.Метр
әкелер конферен, ата-ана сауалнама, ата анага ойын, тренинг, тренинг, Ең мықты отбасы-2020, тренинг, ұстаздар күніне тақпақ, 28 сабақ.Өлшеу құралдары, 28 сабақ.Өлшеу құралдары, 30 сабақ.Центнер, 30 сабақ.Центнер, 9 сынып кунделик сырты, динамометр

ҚМЖ

Мұғалімнің аты-жөні:

Карсыбекова Ж.Е.

Пән/Сынып:

2

Мектеп

Бөкенші ЖОББМ

Тарау немесе бөлім атауы:

1С бөлім- Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Сабақтың тақырыбы:

Метр

Оқу мақсаты:

2.1.3.2 **ұзындық/м/масса/ц/өлшем бірліктерін қолданып өлшеу

Бағалау критерийі:

Тілдік мақсат:

Метр

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі



Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Тапсырманың мақсаты

Бағалау

Ресурстар

2 минут

Ұйымдастыру

Сәлеметсіңдер ме құрметті оқушылар! Біз бүгінгі тақырыпты сіздердің қолдан жасаған сызғыштарыңыздың көмегіне жүгіне отырып өткізетін боламыз.
Біздің өтетін тақырыбымыз «Метр» деп аталады. Бұл−ұзындықтың өлшем бірлігі бола тұра өлшеу құралына да жатады. Бүгін сендер өлшем бірліктерін қолданып, заттарды өлшеуге, ұзындық бірліктерін түрлендіруге және олармен есептер құрастыруға дағдыланасыздар!

Не меңгеретінін білу үшін




Презентация № 1 бет

8 минут

Жаңа сабақ

  • Балалар ең алдымен сызғыштың көмегімен дәптеріміздің ұзындығын өлшеп көрейік!

  • Ал енді математика оқулығының бетін жаппай өлшейік!

  • Тамаша! Ал үстелімізді өлшейікші! Не байқадыңыздар балалар?! Сызғышымызды бірнеше рет жылжыту қажет болды, солай ма?

  • Ал үйдің қабырғасын, бойымызды немесе матаны сызғышпен өлшесек қалай болар екен?! Әлбетте қиын! Сол себепті де ХVІІІ ғасырдың соңында Франция қаласында жаңа «МЕТР» өлшем бірлігі пайда болды. Ол әлдеқайда көлемді, ұзын заттарды өлшеу үшін арналған.




  • Суретте берілген заттардың қайсысын білесіздер? Ол заттарды кімдер қолдануы мүмкін?


Өлшеуіш құрал (рулетка)−құрылысшы
Таспа−тігінші
Сызғыш−оқушы


Есіңде сақта!

Біздің өткен кіші ұзындық бірлігі сантиметр (см), содан соң дециметр (дм) және бүгін қосылғаны метр (м). Біз осы 3 өлшем бірлігін түрлендіруді үйренуіміз қажет.


Естеріңде сақтаңдар! Біз тек үлкен бірлікті кіші бірлікке айналдыра аламыз!
Мысалы: 1 м=10 дм=100 см
1 дм=10 см≠
1 см≠
Сантиметрді біз әзірге түрлендіре алмаймыз!
Міндетті түрде бұл өлшем бірліктерін жаттап, есте сақтауға тырысыңыздар!



Жаңа тақырыпты меңгеру




Презентация № 2-6 бет

10 минут

Тәжірибе

3. Түсіне отырып, есепте.
а) ұлдар тобы
3 онд.+7 онд.=___онд.=____жүзд.
3 дм+7 дм=____дм=____м
30+70=

ә) қыздар тобы


2 онд.+8 онд.=____онд.=____жүзд.
2 дм+8 дм=____дм=_____м
20+80=

4. Есепті шығар.


1-ші орамда – 10 м
3-ші орамда - ? м
2-ші орамда – 20 м
Шешуі: 10 м+20 м= 30 м
Жауабы: Үшінші орамда 30 метр мата бар.

Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру

Бағалау критерийлерін ұсыну

Қолдан жасаған сағаттары арқылы бағалайды.


Біреуі дұрыс болса сағат тілін 1:00ге, екеуі дұрыс болса сағат 2:00ге, үшеуі де дұрыс болса 3:00ге қаратып қояды
Дескриптор арқылы



  • Есептің шартын құрастырады;

  • Есептің сұрағын анықтайды;

  • Есептің шешуін шығарады;

  • Жауабын жазады;

Презентация № 7-11 бет

5 минут

Бекіту

Жеке тапсырма ұсыну
Дәптеріңе жазып, жылдам есепте.
5 м=____дм
90 дм=____м
2 м 3 дм=____дм
45 дм=____м ___дм
1 м=____см
2 дм 4 см=_____см

Құрметті менің оқушыларым! Бүгін біз көп жұмыс жасадық. Жарайсыңдар! Егер әлі де бұл тақырыпқа қиналып жатсаңыздар мен әрдайым көмекке келуге әзірмін!




Үй тапсырмасы: 63 бет, 4ә) есепті шығар.

Бүгінгі сабағымыз осымен аяқталды! Сау болыңыздар!



Тақырыпты меңгергенін анықтау


«Рефлексиялық сұрақтар»
Оқушылар ИТ берілген сұрақтарға жауап береді.

  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?

  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?

Бағалау критерийлерін ұсыну


ұзындық/м/масса/ц/
өлшем бірліктерін қолданып өлшейді;

+/-

ұзындық бірліктерін (см, дм, м) түрлендіреді;

+/-

шамаларды пайдаланып есептер құрастырады;

+/-



Презентация № 12-17 бет


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет