Сабақ №12 сабақТЫҢ тақырыбы ньютон Лейбниц формуласын қолданып есептер шығару мектеп



Дата28.11.2019
өлшемі44,71 Kb.
#52737
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ Алгебра 11 сынып 27.09

ҚМЖ Алгебра 11-сынып Сабақ №12

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ

Ньютон – Лейбниц формуласын қолданып есептер шығару



МЕКТЕП

КҮНІ 27,09

Мұғалімнің есімі Харабай Е

Сынып 11


Қатысқандар


Қатыспағандар

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар

- Ньютон -Лейбниц формуласын қолданып, анықталған интегралды есептей алады;

- Анықталған интеграл мен анықталмаған интегралдың айырмашылығын ажырата алады:



Оқушылардың басым бөлігі

Есептің шартына сай функция графиктерін салады және Ньютон-Лейбниц формуласы арқылы анықталған интегралды есептейді.;

Кейбір оқушылар

Күрделі есептерді шығарады;



Тілдік мақсаттар




Негізгі сөздер мен тіркестер:

Анықталған интеграл, Ньютон –Лейбниц формуласы

Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

 = (x) функциясы үшін оның алғашқы функциясының [ab] кесіндісінің ұштарындағы мәндерінің айырмасы осы (x) функциясының анықталған интегралы деп аталады. Оны былай белгілейді:



(xdx,

мұндағы a және b – интегралдың сәйкес төменгі және жоғарғы шектері, ал f (x) – интеграл астындағы функция.

Сонымен анықтама бойынша



(xdx = F(b) – F(a),

мұндағы F(x) функциясы – f (x)-тің алғашқы функциясы.

(xdx = F(b) – F(a)

формуласы Ньютон – Лейбниц формуласы деп аталады. Мұндағы F(a) және F(b) – a және b нүктелеріндегі (x) функциясының алғашқы фунциялары.





Алдыңғы оқу


Ньютон Лейбниц формуласы, Интегралды есептеу формулалары. Қисық сызықты трапецияның ауданы

Құндылықтарды дамыту


«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығын жүзеге асыруда еңбек пен шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу дағдыларын қалыптастыру

Пәнаралық байланыс





АКТ-мен байланыс

Тапсырмаларды орындауда (Билимленд тапсырмалары)

ЖОСПАР




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

10 минут


Өткенді қайталау

Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері

Оқушылармен сәлемдесу

Үй тапсырмасын тексеру

Дайын жауап бойынша жұпта үй жұмыстарын тексереді;

Миға шабуыл

Туынды және алғашқы функция ұғымдарының арасында қандай байланыс бар?

Жұп функцияның алғашқы функциясы жұп функция бола ма?

Тақ функцияның алғашқы функциясы тақ функция бола ма?

Алғашқы функцияны табудың үш ережесін бірдей қолдануға бола ма?

Кестені толтыр



функция

K



sinx

cosx

1/cos2x


1/sin2x



Алғашқы функция



























Ортасы

Ой қозғау


15 минут



https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/anyqtalhan-integral-nyuton-lejbnicz-formulasy?mid=f207a476-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

1-4 жаттығуларды орындау. Жалпы сыныптық тапсырма

Жұппен жұмыс. Оқулықтан №42-43

Жеке жұмыс



Тест жұмысы


І Орта деңгей

ІІ Ортадан жоғары

  1. 

  1. 

  2. 0

  3. 1

  4. 

  1. 

  1. -1 В) 3

  2. 4

  3. 

  1. 

  1. 5

  2. 6

  3. 2

  4. 13

2. 

A) 16 B)18



C)30 D) -12

  1. 

  1. 2 В) 5 с) 6 д) 9

3.

A)  B)  C) - D) 



  1. 

  1.  В) 1 с)  Д) 

4.

A) 1 B)  C) 

D) 



  1. 

  1.  В)  С)1 Д)-1

5. 

A) -1; 2 B) 1; 2 C) 1; -2 D) 1; -3







Аяқталуы

5 минут



Бағалау

Табыс критерийлері:

- өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беруі;

--Ньютон-Лейбниц формуласын қолданып есептер шығара алуы.;

- тест тапсырмасын орындауы

Бүгінгі сабақ қалай өтті?

Керібайланыс: «Телеграмма» қабылдау






Үйге тапсырма:

45-46




Қосымша ақпарат

Саралау-

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау













РЕФЛЕКСИЯ

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.










Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуда да, оқуда да)



1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді? (оқытуда да, оқуда да)



1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім

Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет