Сабақ 2 Сабақтың тақырыбы: Мәтіннің түрлері Ресурстар



Дата04.10.2020
өлшемі19,67 Kb.
#64005
түріСабақ

А.Меңдалыұлы атындағы орта мектептің мемлекеттік мекемесі бастауыш сынып мұғалімі Анесова Светлананың 3«Б» сыныбына арналған қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспары




Күн 16.10.14ж

Сабақ -2

Сабақтың тақырыбы:

Мәтіннің түрлері

Ресурстар:

Интерактивті тақта ,оқулық,маркер, стикерлер,бағалау бетшесі

Міндеті:




Мақсаты:

Мәтіннің түрлерімен танысып, түрлерін ажырата алу

Тапсырмалар

1-тапсырма. Мәтіндер берілген бұл мәтіндердің бір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?

5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.



2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

16-ж,І –топ :Суретке қарай отырып,қай суретпен әңгімелеу мәтінін құрастыруға болады? ІІ-топ:Қай суретпен сипаттау мәтінін құрастыруға болады?ІІІ- топ:Қай суретпен пайымдау мәтінін құрастыруға болады? Құрастырған мәтіндерін бір-бірлеріне айтады.

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.



Сергіту сәті: Қарлығаш

3- тапсырма. «Менің сүйікті ауылым», «Мен демалысымды ауылда қалай өткіздім?», «Мен ауылымды неліктен жақсы көремін?» тақырыптарына қысқаша мәтін құрастыру

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.




Оқу нәтижесі:

Сабақ аяғында оқушылар:

- Сипаттама бере біледі.

-Салыстыру, талдау, жинақтап қорыту, дәлелдер келтіру, шығармашылық ойлауын дамытады.


Түйінді сөздер:

Ақылды болу,еңбекқор болу,жігерлі болу




Сабақтың жүрісі:

Сабақтың этаптары:

Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті

Модульдер мен уақыт

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату

Өткен сабақты еске түсіру

Топқа бөлу

Сыныптың білім деңгейін анықтау

Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар:



1.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Амансың ба Алтын күн!

Амансың ба Көк аспан"

Амансың ба Достарым!



Сендерді көрсем қуанам!


Үй тапсырмасын сұрау: Өткен сабақта немен таныстық?

14-ж,Мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап,мәтінді қайта құрастыру?



-Сонымен мәтін дегеніміз не?
Оқушылар мәтін түрлері арқылы 4 топқа бөлінеді.

Сынып ережесін шығару.

-Мұғалімді тыңдау

-Бірін- бірі тыңдай білу,

-Уақытқа бағыну

-Қысқа-нұсқа сөйлеу

-Марапаттау



Мұғалім:

  • Сөйлем дегеніміз не?

  • Сөйлемнің неше түрі бар?

  • Мәтін дегеніміз не? Мысал

Оқушы:

-Оқушылар білетін ережелерін айтты.

- Сөйлемнің түрлерін атады.

-Мәтіннің ережесін айтып,мысалдар келтірді
Мұғалім:

-Оқушыларға сөйлем және мәтіндерді беру оны ажырату.-Мәтінмен сөйлемнің қандай айырмашылығы бар?


Оқушы: Өз ойларын,білетіндерін ортаға салды

2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.


4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог


2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу


4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог


Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету


Сабаққа кіріспе

Сабақ әрекетін

қызықтыру.

Сабақ мақсатын анықтау.


Оқулықпен

жұмыс
Түсіндірме /оқушылардың түсініктерін байқау мақсатында/


Тұсаукесер .

Сөзжұмбақ шешу: Мәтін

-Оқушыларға суреттер беріп мәтін құрастырту.

-Олай болса бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыздың қандай тақырыпта болады деп ойлайсыздар?


Оқушы:-Мәтінге қатысты екенін айтады.

Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау

Мұғалім мен оқушылар бірге сабақ мақсаты мен критерийлерін құрады.

-Таза көркем жазу

-Жаттығуларды түсініп,қатесіз орындау

-Өз ойын жүйелі жеткізуі

-Топта белсенді жұмыс жасауы

-Сұрақтарға қысқа нұсқа жауап беруі
Ережелермен,жаттығу жұмыстарымен танысу

Мұғалім:


- Мәтін дегеніміз?

-Мәтіннің түрлерін ата?

- Сипаттау мәтініне мысал келтіру?

5-минут. АКТ модулі.

Интерактивті тақта
5-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

2 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

(топтық әңгіме)
10 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

(топтық әңгіме)




Сабақ мақсатының жүзеге асуы

Түсіну кезеңі

Талдау

Сергіту сәті
Қиындықтар мен түсінбеушіліктер

Формативті бағалау:

15-ж,Мәтіндер берілген бұл мәтіндердің бір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?


Мәтінмен жұмыс.

16-ж,І –топ :Суретке қарай отырып,қай суретпен әңгімелеу мәтінін құрастыруға болады? ІІ-топ:Қай суретпен сипаттау мәтінін құрастыруға болады?ІІІ- топ:Қай суретпен пайымдау мәтінін құрастыруға болады? Құрастырған мәтіндерін бір-бірлеріне айтады.

17-ж, І топ:«Менің сүйікті ауылым», ІІ топ:«Мен демалысымды ауылда қалай өткіздім?»,ІІІ топ: «Мен ауылымды неліктен жақсы көремін?» І топ: «Өзің қалаған тақырып»тақырыптарына қысқаша мәтін құрастыру
Оқушылар мұғаліммен бірге сергиді.

Түзету жұмыстары , сұрақтар


Оқушы өзін -өзі, топты бағалайды, мұғалімнің жеке оқушыны бағалайды.

5-минут. 5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.
5-минут. 2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.

2-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.


1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі.



Рефлексия

Оқушылардың назарын сабақтың мақсатына және өздерінің жетістік деңгейін бағалауға аудару.Өз білімдерін смайликтер арқылы көрсету

2 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.

Келесі тапсырма

19- ж,ереже жаттау

1 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет