Сабақ: Қазақ тілі №41 Жамбыл атындағы жом күні: 2017ж



Дата25.08.2017
өлшемі59,27 Kb.
#26280
түріСабақ


Қысқа мерзімдік сабақ жоспары

Сабақ: Қазақ тілі

41 Жамбыл атындағы ЖОМ

Күні: .2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Юлдашбекова Насиба .

Тақырыбы:Антонимдер

Қатыспағандар:

12

Сынып: 5- сынып

Қатысқандар:

0

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

-Оқушылар антонимдер ұғымын біледі, түсінеді және тапсырмалада дұрыс қолдана алады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы орындай алады:



С. Барлығы антонимдер туралы түсінді,мысалдар келтірді

Оқушылар көпшілігі орындай алады:

В. Көпшілігі антонимдердің ережесін білді, басқа сөздерден ажырата алды

Кейбір оқушылар орындай алады:

А. Кейбірі антонимдерді қатыстырып мәтін құрастырды

Тілдік мақсат

Оқушылар




Берілген мәтіннің ішінен антонимдерді табады

Берілген тапсырмаға талдау жасайды

Лексика туралы ережені айтады





Негізгі сөздер мен тіркестер










Сынаптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:




Талқылауға арналған тармақтар:




  1. Антоним дегеніміз не?




  1. Синоним дегеніміз не, мысал келтір




  1. Қандай сөздер омоним бола алады?




  1. Олардың ерекшеліктері мен айырмашылдығы қандай?









Жазылым бойынша ұсыныстар:



Қатесіз,таза, әдемі жазу. Тыныс белгілеріне назар аудару

Алдыңғы оқу:

Синонимдер

Жоспар:

Жоспарланған уақыт: 45 мин

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы: Ұйымдастыру кезеңі

Білу


Түсіну

Оқушылармен сәлемдесу және түгелдеу. «Құбыр жасау» әдісі арқылы ыңтымақтастық орта орнату.

Оқушылардың қолдарына А4 парақ беріледі. Бір қолмен парақты бүктеп парақтарды бір-біріне қосып үлкен бір құбыр жасайды. Мұғалім құбырдың бас жағынан теннис шаригін тастаған кезде, шарик тосылмай, жерге түспей құбырдың соңынан шығу керек.

«Жемістер» мен «көкөністер» арқылы оқушылар екі топқа бөлінеді.

«Жалғыз аяқ жол» әдісі арқылы үйге тапсырма сұралады

Оқушыларға бір шұмақ өлең оқып сыни ойлата отырып жаңа тақырып ашылды.




А4 парақ, теннис шаригі

Ортасы : Негізгі бөлім
Қолдану
Талдау
Жинақтау

Жаңа тақырыпқа слайдтар арқылы кішкене шолу жасалды.

«Сиқырлы сандар» әдісін қолданып сабақты пысықтаймын.

(1-10ға дейін сандар беріледі. Әр сандың артындағы тапсырмаларға жауап беріп қай топ көп ұпай жинайды.

М:1-«Сәйкесін тап»

2- «Оқулықпен жұмыс»

3-«Постермен жұмыс»

4-«Ой шақыру»

5-« Қара мысық» - топтың жолы болмағаны. Ойын кезегі келесі топқа беріледі

6-«От» - Жинаған ұпайлар күйіп кетеді

7-«Сергіту сәті» -«Мен қандаймын?» әдісі

8-«Сиқырлы сандық» -Топ мүшелері сыйлық алады(ручка, кәмпіттер)

9-«Лотерея» - 30 ұпай сыйға беріледі

10-« Сүреттер сөйлейді»




Кеспе қағаздар

Слайд

Компьютерь

Плакат



Аяқталуы: Қорытынды

Кері байланыс

Екі топтың ұпай сандары есептеледі

«Бес саусақ» әдісі





Кеспе қағаздар


Қосымша ақпарат: Дұрыс жазады

Мысал келтіреді

Топик құрастырады


Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырмаларды күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау



Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылардың сұрақтарына жауап бере отырып, мақтау сөздер айту,жұмыстарын түрлі-түсті смайликтермен марапаттау



Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік , АҚТ –мен байланыс. Құндылықтармен байланыс.( тәрбие элементі)

Қазақ тілі, орыс тілі.

Жаңа тақырыпқа сай схемаларды слайдта көрсетемін,


Рефлексия

Сабақтың мақсаттары шынайы

ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай к

түзетулер енгіздім және неліктен ?






Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:Уақытты тиімді пайдаландым
2: Оқушылардың белсенділігі жоғары болды

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: «Ыстық орындық» әдісі сабақта тиімді болды
2: Топтық жұмыс жақсы жүргізілді
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім?
1: Деңгейі әр түрлі оқушылармен жұмысты күшейту

2: Оқушыларға АКТны тиімді пайдалану жолдарын үйрену керектігін білдім






Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет