Сабақ жоспары Бекітемін: ож



Дата08.02.2022
өлшемі22,5 Kb.
#98995
түріСабақ
Байланысты:
Жұбан Молдағалиев қмж
Жұбан Молдағалиев қмж, Жұбан Молдағалиев қмж, Жұбан Молдағалиев қмж, Жұбан Молдағалиев қмж, Жұбан Молдағалиев қмж, Жұбан Молдағалиев қмж, SMART SWOT, SMART SWOT

5.3.3.-ресурсы
Сабақ жоспары



Бекітемін:
ОЖ бойынша директордың орынбасары:




Сабақ жоспары




Модуль атауы: Әдеби шығармалар арқылы теориялық білімін дамыту

Пән :Қазақ әдебиеті

Курс: 2 курс

Топ: А-2-19

Сабақтың номері (пардың)

1

Біліктілік: м±ѓалімі»мұғалімі»







Мамандығы:







Модуль атауы: Әдеби шығармалар арқылы теориялық білімін дамыту

Бөлім:

Сабақтың тақырыбы: Жұбан Молдағалиев «Мен - қазақпын» поэмасы.

Уақыты: 08:00

Ұзақтығы: 90 минут
90 минут

Өткізу орны:

Абай атындағы Жамбыл гуманитарлық жоғары колледжі
305 оқу кабинеті.

Оқу мақсаты

10.1.1.1. Әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын түсіну.
10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау

Сабақ мақсаты

  • Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды;

  • Шығарманың идеясын анықтайды;

  • Шығармадағы тарихи оқиғаларды ашады;




Бағалау критерийі

  • Шығарманың сюжеттік-композициялық құрылымын талдайды.

  • Идеялық мазмұнын ашады;

  • Шығармадағы тарихи тұлғаларды табады, ерекшеліктерін көрсетеді;

Тілдік мақсат

Поэмадағы көнерген сөздер мен терминдерді анықтау
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Менің байқағаным,...
Менің ойымша,...
Мен ойлаймын,...

Оқу әдістері, оқу тәсілдері, педагогикалық технологиялар: «Тумалы бейне» стратегиясы» , «Еркін ой» стратегиясы» , «Концептуалдық кесте» , «Түсініктеме күнделігі.» ,«Сөздер сөйлейді», Интервью рефлекциясы.



Қажетті құрал жабдықтар

Интерактивті тақта, қима қағаздар, постер, түрлі-түсті маркер, флипчарт, магниттер, стикерлер, смайликтер, қажетті кітаптар.

Оқытушының байланыс ақпараты:




Аты-жөні: Баялиева Ажан

Тел.87472093986






САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ КОНСПЕКТІСІ

Сабақтың барысы

Уақыты (минуттар)

Оқытушының іс-әрекеті



Тыңдаушылардың іс-әрекеті

1

2

3




4

1.Ұйымдастырушы, ынталандырушы кезең

8 минут

  • Амандасады, білім алушыларды түгендейді;




  • Қима қағаздарға жазылған Мақал-мәтел, жаңылтпаш, жұмбақ, тұрақты сөз тркестері арқылы топқа бөлу

  • 1топ. «мақал-мәтел» тобы

  • 2топ. «жаңылтпаш» тобы

  • 3топ. « тұрақты тіркестер тобы

  • 4 топ – «жұмбақтар» тобы


  • Студенттер оқытушымен амандасады, кезекші білім алушылардың түгендігі жайлы ақпарат береді;

  • Мақал-мәтел, жаңылтпаш, жұмбақ, тұрақты сөз тркестері арқылы топқа бөлу, топ басшылар сайланады

  • ҚР Әнұранын айту арқылы жағымды атмосфера қалыптастырады және «Бәріміз біріміз үшін, біріміз бәріміз үшін» ұраны айтылады..










2.Белсенді әрекет кезеңі

15 мин

  • Үй тапсырмасын сұрау


  1. «Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» (KAHOOT бағдарламасымен) М.Иманжановтың өмірі мен шығармашылығына арналған тест сұрақтары

2 «Тумалы бейне» стратегиясы


3. «Еркін ой» стратегиясы бойынша Ұстаз туралы эссе жазу тапсырылады





  • Білімгерлер смартфондрары арқылы жауап береді

«Тумалы бейне» стратегиясы бойынша білімгерлер «Алғашқы айлар» повесіндегі Жақыпбек пен Бектай арасындағы қарым-қатынасты жан бітіре орындайды


Жақыпбек бейнесін қазіргі заман ұстаздарымен салыстыра отырып, өз ойларын қағазға түсіреді

3.Бақылау-бағалау кезеңі
Оқулықпен жұмыс

40 мин




  • Мұғалімнің кіріспе сөзі




  • Бейнероликтен Ж.Молдағалиевтың «Мен – қазақпын» поэмасынан үзінді тыңдалады.



  • Ж.Молдағалиев өмірі, шығармашылығы. Қ. Бітібаеваның конструкторлық технологиясы арқылы жаңа сабақты меңгерту ( Білімгерлерге жаңа тақырыпты түсініп оқуға уақыт беріледі.)


Түсініктеме күнделігі.
Білімгерлерге өлеңнен үзінді жазып беріледі
Жоба қорғау.
1 топ «Мен – патриотпын»
2топ «Қазақ тілі – рухани негізіміз»
3топ «Қазақ- менің ұлтым»
4топ «Тамыры терең тарихым»

«Мен-қазақпын» әнін тыңдау.



  • Картадан Қазақстан жерін табады.

  • Әр топтан қойылған сұрақтарға

жауап береді


Білімгерлер оқулықтан жаңа сабақпен танысып шағады
. Әр топ берілген шумаққа түсіндірме пікір айтып, әдебиет теориясына талдап, жазбаша / ауызша айтады


Керекті құралдарды пайдалану арқылы білімгерлер берілген тақырыпқа постер жасайды, тақтаға шығып, топпен қорғайды

. Сабақтың қорытындылау және рефлексия

12 мин

  1. «Сөздер сөйлейді» стратегиясы

Тақтаға «ҚАЗАҚ» сөзі жазады
Интервью әдісі..


Бағалау парақшаларымен жұмыс
Дискрипторлар алдын-ала беріледі
Сумативті бағалау.


Үйге тапсырма.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Ж.Молдағалиевтың өмірі мен шығармашылығы және «Мен қазақпын» поэмасынан үзінді жаттап келу.



әр білімгер бір ауыз сөз айтады.
Бір бала ортаға журналист болып шығып, әртүрлі сұрақтармен білімгерлерден бүгінгі сабақ туралы ойларын сұрайды
әр топтан топ басшылары бір-бірін бағалайды.
Дәптерлеріне жазады


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет