Сабақ жоспары Мұғалім: Маукишева Р. О



Дата22.08.2017
өлшемі43,29 Kb.
#24680
түріСабақ
Мектепалды даярлық сыныбында сауат ашу пәнінен өткізілген ашық сабақ жоспары

Мұғалім: Маукишева Р.О.

Күні:

Пәні :сауат ашу

Сынып: 0 «А»

Тақырыбы:

Лл дыбысы мен әрпі




Мақсаты


Оқушыларға Л дыбысы мен әрпін таныту және жазылуын меңгерту. Дыбыстық, буындық талдау жасай білуге үйрету.




Күтілетін нәтиже

Оқушыларды оқуға жаттықтыру, сауатты және әдемі жазуға машықтандыру, өз бетінше жұмыс орындауға баулу, ойлау қабілетін, сөздік қорын дамыта отырып, сөйлеу, әңгімелеу дағдысын жетілдіру.




көрнекілігі

суреттер,слайд




Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Кіріспе

«Көңілді күн» жаттығуы

(интерактивті тақтамен жұмыс)



Шаттық шеңбері:

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық, достарым,

Арайлап атқан күнге.

Бір, екі, үш,

Сынып іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.


Шаттық шеңберін құрады, жаттығуларды орындайды.


Тұсау кесер

Топқа бөліну.

Кәмпит қағазының түстерін пайдалана отырып 2 топқа бөлінеді

Қызыл, сары кәмпит қағазына қарап топтарға бөлінеді.

Ой қозғау

Өтілген дыбыстарды еске түсіру.
Ойын: «Сөз ойла – тез ойла!»
А – ата, апа, алма, алмұрт...
Т – тауық, тарақ,
Н – нан, ана,
П – парта, апа, піл...
Р – радио , ара, зымыран...
Ғ – ғарыш, ғарышкер, таға

Слайд бойынша ж ұмыс жасайды

Топпен жұмыс
ІІІ. Мағынаны тану.


«2 топ пазл жинау арқылы лақ пен лимон бейнесін құрастырады)

Жұмбақ жасыру.

Түсі сары сүйкімді,

Дәмі қышқыл бір түрлі.

Ащы дей де алмайсың,

Шекерсіз жей алмайсың? Ол не?

«Мә-мә»деген әні бар

    Секірер ор, жары бар

    Селтеңдейді құлағы

    Секіргіш бір жануар

    Ол не екен балалар?

- Лимон,лақ сөзінде бірінші қай дыбыс естіледі? (Л)

-Олай болса, бүгінгі Л дыбысымен және әрпімен танысамыз.

-Қане, бәріміз бірге айтайықшы

-Л дыбысы қандай дыбыс,дауысты ма,әлде дауыссыз ба?



1-топ: лақ бейнесін

2-топ: лимонды құрастыру

(Лимон)

Лақ
Лл


-Дауыссыз дыбыс




Бейнефильм көру

«Әріптер мен дыбыстар әлемі» Лл дыбысымен танысу

Интерактивті тақтамен жұмыс,қайталап отыру

Тіл ұстарту жаттығулары:


1.Ла, ла,ла-бұл әдепті бала,

Лу, лу, лу-біздің Нұрай сұлу.

2.Ра-ра келді ара

Ла-ла араның усті ала



жаттау

Дәптермен жұмыс

Л, л әрпінің баспа және жазбаша түрлерімен таныстыру.

Л дыбысын ауада жазу

Жазып өшіретін тақтаға жазу

Л дыбысын көркем жазу






Сергіту сәті

Ұзын мұртты құмырсқа

Бара жатты жұмысқа

Алды допты қолына

Қойды допты орнына

Оңға қарай қарады,

Солға қарай қарады

Үлкен тау деп ойлады


Қимыл-қозғалыспен көрсетеді

«Ойлан тап!» ойыны


Мына суреттерге қарап,оларды атап,буынға бөлу

- Ли-мон, гүл, түл-кі, ле-ген, а-лау.



Шапалақ соғу арқылы буынға бөледі.

Рефлексия

Позитивті доп»


Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық?

Әріп туралы не білдіңдер?

Бүгінгі сабақта не туралы оқыдық?

Бүгінгі сабақтан нені үйрендік?

Сабақтан сендерге не ұнады, немесе ұнаған жоқ?

Келесі сабаққа ұсыныстарың бар ма?



Сабаққа жақсы қатысқан балаларға смайликтер беру,мадақтау

Каталог: uploads -> doc -> 0dc4
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0dc4 -> Бекітемін: Мектеп директоры Молдахметова А. Ш. Жас мұғалімдермен атқарылатын жұмыс жоспары Мақсаты
0dc4 -> Сабақ жоспары тақырыбы: Хайуанаттар бағына саяхат Оқытушы: Тойбулдинова Ж. К. 2015 жыл 13. 03. 15
0dc4 -> Сабақтың тақырыбы Бес ешкі Сабақтың мақсаты
0dc4 -> Сабақтың мақсаты: Қазақстанның 1920-1930 жылдардағы қоғамдық-саяси өмірімен таныстыру. Міндеттері


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет