Сабақ жоспары Пәні



Дата27.07.2017
өлшемі40,68 Kb.
#22231
түріСабақ
22.04.2015 жыл

Сабақ жоспары



Пәні

Информатика

8-сынып







Тарау:

Телекоммуникация

Сабақтың тақырыбы:

Компьютерлік байланыстың негізгі түрлері, жергілікті желі. Ауқымды компьютерлік желі. Интернетте ақпарат іздеу

Сілтеме:




Стратегия:

1. Желілік технология білімі қалыптасады

7 модуль идеяларын осы мақсатқа жұмылдыру

1.1.Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер (Диалогтық оқыту)

1.2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету



Сабақтың мақсаты:

  • Компьютерлік желінің түрлері туралы түсінік алады. Байланыс хаттамалары мен желіде жұмыс істеуге арналған жаңа ақпараттық технологиялар мен танысады.

Оқыту үрдісінде оқушылардың әрқайсысына жеке тұлға ретінде қарап, өздеріне деген сеніміндері артады. Салыстыра білу, қорытындыға келу дағдылары қалыптасады.

Өзара ынтымақтастыққа, бірлікке үйренеді. Топтық жұмысқа қалыптасады, өз ойларын еркін жеткізеді, мақсатқа жетуге топ болып ұмтылады, бірін - бірі бағалайды, шығармашылыққа ұмтылады.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілі:

Талдау, пікір-талас

Пәнаралық байланыс:

физика

Көрнекі құралдар:

Суреттер суреттер бейне фильм

Түйінді идеялар:

  • ІNTERNEТ – ғаламтор, халықаралық желі. Телекоммуникациялық желілер – ақпарат алмасу және оны өңдеуді бөлісу желісі.

Сабақ кезеңдері:

Берілген уақыт мөлшері:

Мұғалім қызметі

Оқушы қызметі




Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды түгендеу

Келмеген оқушылар

туралы мәлімет айтады.






Түрлі- түсті стикерлермен оқушыларды топқа бөлу

Өзіне ұнаған түсті алып топқа бөлініп отырады




Үй тапсырмасын тексеру

Білу

Балалар MS Excel кестелік редакторымен танысқан болатынбыз. Өткен білімді еске түсіре отырып берілген тапсырмадағы сөйлемді толтырып шығыңдар. 3 топқа бірдей бақылау диктанты беріледі.

Сөйлемді толықтырады. Көп нүктенің орнына сөз қояды.




Қызығушылығын ояту

Интернеттің шығу тарихы туралы бейне фильм көрсету

Оқушы не көргендігін баяндайды. Интернеттің шығу тарихын мәлімдейді




Жаңа материалды меңгерту


1. Мәтінді топқа бөліп оқып талдау жасау.

Әр топ оқушылары мәтінді оқиды .




2.. Мәліметтегі терминдерді (атау сөзді ) тауып ,талдап дәптерге жазу

Дәптерге жазады




3.Желілердің түрлерін анықтай білу

Анықтап жазады




Мәтінге сыни көзқарас

Әр оқушы мәтін тұжырымдамасымен бөліседі




Мағынаны тану

1. ІP-мекенжайы DNS-тен несімен ерекшелінеді?

2. Домен дегеніміз не?

3. Желілердің түрлерін ата.

4. Интернет үшін қандай хаттама негіз болады?



Сұраққа жауап береді.




Қорытынды бөлім

Интернетте ақпаратты іздеу бағытымен жұмыс жасау

Әр топ оқушылары интернеттен ақпаратты іздеп, қолданады




Бағалау

Балалар бүгінгі сабақта бірімізді біріміз бағалап көрейік

Критерийлер бойынша және Рефлексия арқылы білімдерін бағалайды.




Үйге тапсырма

  • Терминдерді, анықтамаларды жаттау.




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет