Сабақ: Мектеп: №2 Қосшы орта мектебі Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Г. Е. Токишева



бет1/4
Дата20.06.2022
өлшемі79 Kb.
#146844
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
40345391lekciya, БӨЖ5Философия, ОБСӨЖ-педагогика5апта, Моғолстан мемлекеті, 1 сынып бейімділік бағдардамасы, sabaq-kz attachment omzh-aza-debiet-5-synyp

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ:

Мектеп: № 2 Қосшы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Г.Е.Токишева

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: 25

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Қиял мен шындық
Т. Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.1.4.1.(Т/Ж) Көркем шығармалардан алған үзінділерден өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: автордың көзқарасын түсіну арқылы көркем шығармадан алған үзінділерді орынды қолдану.
Көпшілік оқушылар: мәтінді түсіне отырып, үзіндіде көтерілген мәселе мен идеяны анықтау.
Кейбір оқушылар: үзінділердегі кейіпкерлердің сөзін сәйкестендіре отырып, өз көзқарасын айтуда дәлелді орынды қолданып, қоршаған ортамен байланыстыру.

Бағалау критерийлері

1.Мәтіннен алынған үзіндіні түсінеді.
2.Өз көзқарасын дәлелдей алады.
3.Үзінділерде дәлелдеуді қолданады.

Ойлау дағдылары

Түсіну, қолдану, талдау

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: кие қасіреті, халық ырымы, күй аңызы тіркестерін талдауда, өз пікірлерін білдіргенде қолданады.
Пән лексикасы және терминология: қырқа-ұзыннан ұзақ созылып жатқан биік жер, қыр. Аруана- бір өркешті таза тұқымды түйенің ұрғашысы. Бошалап кету-ұрғашы малдың төлдеу алдында оңаша кетуі.Тулақ - қатырылған шикі тері. т.б
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: кие қасіреті, халық ырымы, күй аңызы . «Күй аңызы» шығармасын басқаша қалай аяқтар едіңіз?

Құндылықтар

Тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығы.

Осыған дейін меңгерілген білім

«Күй» сөзіне ассоцация жасау.



Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

Дереккөз
дер

Сабақтың басы
5 мин

Оқушыларды «Социометрия» әдісі арқылы 4 топқа бөлемін/қатысушылардың аттары мен көздерінің түстері арқылы.
Психологиялық дайындық: Халық күйі «Нар идіргенді» бейнебаян арқылы көрсетіп, тыңдату.



МАН
Domra Kazak-Нар идірген
youtube.com>watch?V=GmI9ХIyFmPE

Сабақтың ортасы

2 мин
10 мин



10 мин

7мин



3 мин

Сабақ барысындағы басты тапсырмалар ретінде оқушыларға жетекші сұрақтар қойылады:
1. Біз жоғарыда қандай күйді тыңдадық?
2.«Нар идірген» күйінің шығу тарихын білеміз бе?
«Ассоцацитивті қатар» әдісі арқылы күй сөзіне ассоцоция жасайық.
1-тапсырма. «Көшпенділер» әдісі. Берілген үзіндіні түсініп оқып, келесі топқа өз үзінділерін түсіндіріп бер. Әңгімедегі көтерілген мәселені анықтап, төмендегі кестені толтыру. (Оқушылар мәтінмен танысып болған соң, әр топтан 3 оқушы басқа топқа барып, өз мәтіндерін түсіндіреді).



Тақырыбы




Идеясы






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет