Сабақ: Мектеп: №228 Шәймерден Бәкіров атындағы орта мектеп



Дата04.10.2020
өлшемі173,42 Kb.
#63971
түріСабақ



САБАҚ:

Мектеп: №228 Шәймерден Бәкіров атындағы орта мектеп

Күні:13.03.2017жыл

Мұғалімнің аты-жөні: М.П. Дусбаева

СЫНЫП: 2

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Сын есім дегеніміз не екенін  анықтау.  Сын есімдерді табу,мәтінді талдауды, тапсырмалар арқылы өздігінен ой қосуды үйренеді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Сын есім ережесі мен сұрағын білу.

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

  • Зат есімді сын есіммен байланыстыра біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар: сөздерді танып біледі, ажыратады , сөздерді сұрақ қойып, талдайды.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

 

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Сұрақ-жауап. Сөздерді іштен қайталап отырып, қатесіз көркем жазу.

  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған тақырыптар:




Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?




Жазу үшін ойға салу:




Алдыңғы оқу

Сыныпта ынтымақтастың ахуал қалыптастыру. Оқушылардың сабаққа қызығушылығын ояту. Алдыңғы тақырыпты еске түсіру,талқылау. Жаңа сабақ бойынша түсінік қалыптастыру. Жаңа сабақтан алған білімдерін пысықтау.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басы


Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Сыныпты үш  топқа бөлу. Зат есім.Етістік,Сын есім

Топ басшыны тағайындау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Үй тапсырмасын сұрау.

«Ыстық орындық» тәсілі аясында оқушылар бір - біріне сұрақ қою арқылы тақырыпты жан - жақты қарастырып, сыни тұрғыдан ойланып жауап береді.Бір- біріне сұрақ қояды.



Бағалау парақшасы

Ортасы

ІІ Жаңа сабаққа қадам

Ой қозғау

Мына суреттерде  не көрсетілген? Осы заттарды сипаттап  айтып беріңдер.Сын есімдері бар сөздерге

сұрақ қойдыру

Оқушыларға көрсетілген суреттерден  не көргендерін айтады.

Оқушылар топтастыру арқылы заттарды  береді.

Өзін-дік жұм-ыс. Тап-сыр-ма-мен таны-су, ойла-ну.

407-жаттығу

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Қарамен жазылған сөздер қандай сұраққа жауап береді? Ол сөздер нені білдіреді?

Жұптық жұмыс

Дәптерге жазып алу.

Дәп-тер-мен жұмыс істейдіТолықтыра- ды.

408- жаттығу. Мақалды жатқа жаз.

Сын есімдерді тауып, оның қай сөзбен байланысып тұрғанын сызбамен көрсет.

Сергіту жаттығуы

Жел улейді: у-у

Құйын келіп зулейді: зу-зу

Қатты- қатты жел соқты: гу-гу,

Жапырақтар қол соқты: ду-ду. /қолмен оңға, солға шапалақтау/

Топпен жұмыс. Зерделей отырып өз ойларын постерге түсіреді.

409- жаттығу.Жуас, қалың, тегіс,сөздерін қатыстырып сөйлемдер құра.

Бірінің білімін бірі толықтырады.

410-жаттығу.

Бағандағы сөйлемдерді салыстыру. Сын есімнің не үшін қажет екенін дәлелдеу.



Білім ағашы арқылы бағалау.




Интербелсенді тақта

Парақшалар, жемістер

Маркер

Бүктелген А4 парағы



Оқулық, дәптерлер

Соңы

Жеке жұмыс

«Жеміс таңдау ...» тақырыбында ойын ойнату.

Ойынның шарты: әр оқушы тақтада ілінген жемістер ішінен біреуін таңдап алады. Сол жемістің бірнеше сынын айтып береді.

Затың түсін, сапасын, пішінін, дәмін айту керек.





Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.



Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім



Үй тапсырмасы

411-жаттығу Жоспар бойынша әңгіме құрау.




Смайликтер

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс


Айырмашылықты топтарға түрлі өлшеу құралдарын беру арқылы анықтауға болады.






Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

-Бүіг өзімді көрсете алдым ба?





Үй тапсырмасы

1 минут


337-жаттығу Өзі тұратын көшке туралы шағын әңгіме құрау


Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: Жаңа сабақ бойынша түсінік беру.

2: Бір зат есімге бірнеше сын есім сөзін тіркестіріп жазу.


Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Қысқа мерзімді сабақ жоспарын тиімді жоспарлауды негіздеу туралы түсіндірме жазба.

( әр жоспарға 120-130 сөз шамасында)

-«Ыстық орындық» тәсілі аясында оқушылар бір - біріне сұрақ қою арқылы тақырыпты жан - жақты қарастырып, сыни тұрғыдан ойланып жауап береді.Сын есімнің сұрақтарын біледі.

-Оқушылар алынған ақпаратты ойластыруға және талқылауға,өзгелердің пікірін түсінуге немесе теріске шығаруға ынталандырылған қолайлы аспектісі болып табылады деп ойлаймын.

-Оқушыларға әр түрлі әдіс-тәсілдер үйрету арқылы көмек көрсетуді жоспарладым.

-Сыныптағы қабілеті жоғары оқушыларға деңгейіне қарай әр түрлі тапсырмалар беруді жоспарладым.

- Білім ағашы әдісі арқылы бағалау.

-Сергіту сәтін жасаймын.Оқушылардың шаршағандары басылады,ойы серігеді.

-1.АКТ құндылықтармен пәнаралық байланыс (тәрбие)

-«Ыстық орындық», «Жеміс таңдау», «Смайликтер»әдісі арқылы уақытты тиімді пайдаланып, барлық оқушылар қатысып, оз ойын еркін жеткізе алады.

-Жеке жұмыс «Жеміс жинау» әдісі арқылы тапсырма берілді. Топтық жұмыс сын есімге қатысты тірек сөздерді пайдаланып постер қорғайды. Жұптық жұмыс дәптерге мақал-мәтелді толықтырып жазады.

-Түрі тапсырмалар орындату арқылы мақсатына жетемін.



-Смайликтер арқылы кері байланыс жасадым.

-Оқушылар көру арқылы алған білімдерін меңгереді.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет