Сабақ Пәні: Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Тарқаған өкпе



Дата23.08.2017
өлшемі37,71 Kb.
#24946
Ақмола облысы

Целиноград ауданы

Семеновка ауылы

№11 негізгі мектебі



АШЫҚ САБАҚ

Пәні: Әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Тарқаған өкпе.

Т.Әбдірайым (4 сынып)

Ғабиден ата ғибраты

А.Жақсыбаева (2 сынып)
Өткізген: Нұрмағанбетова Б.К

Әдебиеттік оқу



Сабақтың тақырыбы: «Тарқаған өкпе».Ғабиден ата ғибраты А.Жақсыбаев.

Сабақтың мақсаты: 1. Мәтін мазмұнын түсініп идеясын ашуға негіз жасау.Оқушыға мәтінге құрылған жоспарды оқып, дәлелдеуге мүмкіндік беру.

2.Әңгімені оқи отырып, достық қарым- қатынас мағыналарын түсіндіру, ойларын дамытуға жол салу.

3. Оқушыларды достыққа адалдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Сын тұрғысынан оқу мен жазу арқылы дамыту.

Сабақтың типі: Жаңа сабақтарды меңгерту.

Сабақтың көрнекілігі: мақал-мәтелдер. Т.Әбдірайымның суреті.Ғабиден Мұстафиннің суреті.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа керекті құрал-жабдықтарын дайындатып, зейіндерін аудару.

ІІ. Психологиялық ахуал. Тренинг (оқу-ң көңіл күйін тексеру)

*-жақсы (қолдарын көтеріп, шапалақтайды)

*- көңіл күйлері көтеріңкі (бір-бірін құшақтайды)

*- орташа (отыра қалады)

*- тамаша «қол алысады)

*- өте жақсы (бас бармағын көрсетеді)



ІІІ. Қзығушылығын ояту.

Біз бақытты баламыз.Жетілсін деп санамыз. «Ойнап, күліп аламыз. Оқып, білім аламыз.



IV Үй тапсырмасын тексеру.

Мәтін. «Қазантаста» түсінігін айту. «Әнші Әліппе» түсінігін айту.

1-оқушы: басынан бастап «Осы тас мүсін.....»деп басталатын сөйлемге дейін айтқызу.

2-оқушы: ары қарай жалғастырып осылай жатып өлемін деген сөйлеммен аяқтау.

3-оқушы: « Сол жатқаннан отырып етпейді» - деп сөйлеммен аяқтау.

4-оқушы: аяғына дейін



IV Тапсырма: 1.Шығарма кестесін толтыру

Тақырыбы


Авторы

Оқиға орны

Кейіпкерлері

Оқиға


Себебі

Неге жылады!

Оқиға немен аяқталды?

Себебі.


2. Венн диаграмма


Әнші

Өнерлі


Жаңа сабақ

-Достар қандай болады?

-Өз достарыңмен қандай қарым-қатынастасың?

-Дос туралы мақал- мәтелдер білесіңдер?

Ғабиден ата ғибраты

Ғабиден Мұстафин

(1902-1985) Қазақтың белгілі жазушысы Алматының Қарғалы деген

жерде тұрды

Ғибрат сөзі «Адам бол, адал,

әділ бол, барға қанағат ет,

еңбекті сүй

VI. «Тарқаған өкпе» мәтінді іштей оқыту.

VIІ Мәтінді жоспар бойынша бөлікке бөліп отырып оқыту.


  1. Алданнаң сырқаттануы.

  2. Ауруханада

  3. Сәруар туралы ой

  4. Алданның ауруханадан шығуы

  5. Достық көңілі

VIІІ. Сергіту сәті.

ІХ. Тапсырма

1.5 жол өлең құрастыру. Р- «Өнер алды-қызыл тіл»

2. Эссе жазу «Менің досым» А –«Өнерлі бала арлы бала»

3. Досыма хат. Х- Өнерсіз бала сорлы бала»

4.Мақал-мәтелдер жазу. М –« Білімсіздің сөзі білектей



Е- Білімдінің сөзі жібектей»

Т – «Талаптыға нұр жауар»

Х. Сабақты бекіту.

ХІ. Бағалау.

ХІІ. Үйге тапсырма беру
Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет