Сабақ Тақырыбы: "Қызыл кітап" және оның ролі



Дата21.07.2017
өлшемі18,06 Kb.
#21517
  • Ашық сабақ
  • Тақырыбы: "Қызыл кітап"
  • және оның ролі
  • Өткізген:Қылышбаева Арайлым Күмісбайқызы
  • 11-сынып
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік мақсаты:
  • Оқушыларға Қызыл кітап
  • және оның маңызын анықтап ,
  • Қызыл кітапқа тіркелген
  • жануарлар мен
  • өсімдіктерді таныстыру.
  • Халықаралық деңгейдегі
  • ролін насихаттау.
  • Дамытушылық мақстаы:
  • Оқушылардың табиғатқа, қоршаған
  • Ортаға қызығушылығын арттырып,
  • Шығармашылықпен жұмыс жасау.
  • Өзіндік ой-пікірін қалыптастыру.
  • Тәрбиелік мақсаты:
  • Экологиялық, экономикалық
  • тәрбие беру. Табиғатты
  • қорғауды ұйымдастыру
  • Сабақтың типі:Жаңа сабақ
  • Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап, оқыта үйрету,
  • деңгейлік тапсырмалар.
  • Сабақтың көрнекілігі:
  • Қазақстан Республикасының
  • картасы, Ақпараттық техникалық
  • құралдар,кестелер, деңгейлік
  • тапсырмалар, тірек сызбалар
  • Сабақтың барысы:
  • Ұйымдастыру кезеңі:
  • Сәлемдесу; оқушыларды
  • түгендеу ;психологиялық
  • дайындық
  • жасау.
  • Мұғалім:
  • Оқушылар, біз бүгінгі сабағымыздан не
  • күтесіздер?
  • (Бірнеше оқушы өз ойларын айтады)
  • Мұғалім: Ендеше ,Біздің қазіргі
  • көңіл -күйіміз қандай?
  • Үй тапсырмасын тексеру
  • "Екі жақты күнделік" әдісі бойынша
  • үш топқа тапсырмалар беріледі.
  • Орындап болған соң ,бір
  • оқушы жауап береді.
  • 1 – тапсырма
  • 1-топ
  • Берілге ұғым
  • Түсінік
  • 1
  • Экология
  • 2
  • Э.Геккель
  • 3
  • Биоэкология
  • 4
  • Қорық
  • 5
  • Аутэкология
  • 2-топ
  • Берілген ұғым
  • Түсінік
  • 1
  • Синэкология
  • 2
  • Геоэкология
  • 3
  • Адам экологиясы
  • 4
  • Қорық
  • 5
  • Оптимум фактор
  • 3-топ
  • Беілген ұғым
  • Түсінік
  • 1
  • Биосфера
  • 2
  • Экожүйе
  • 3
  • Аэробионттар
  • 4
  • Абиотикалық фактор
  • 5
  • И.Докучаев
  • 2-бөлім
  • Жаңа тақырыпты меңгерту
  • Бүгінгі сабағымыз табиғат
  • тақырыбына қалам тартқан,
  • Қадір Мырза Әлидің
  • жырына арқау , болған-
  • "Қызыл кітап" турасында болмақ
  • Жаңа тақырып:
  • "Қызыл кітап "және
  • оның ролі.
  • Қызығушылықты ояту
  • Топтастыру стратегиясы бойынша
  • "Қызыл кітап"
  • Оқушылар жаңа тақырыпты өз
  • беттерінше оқып меңгереді. Әр
  • топқа жеке тапсырмалар берілелді.
  • /7-8 мин/ оқып болған соң ,
  • әр топтан жауап алынады.
  • 1-топ.Табиғатты қорғауды ұйымдастырудағы
  • шетелді тәжірибелер.
  • 2-топ. "Қызыл кітап" және оның басылымдары.
  • 3-топ. "Қызыл кітапқа"енгізу категориялары.
  • Сандар сыры
  • 1948жыл
  • 1988жыл
  • 1963жыл
  • 1966-1975
  • жылдары
  • Қазақстанның"Қызыл кітаптары "
  • туралы мәлімет
  • 1978жыл
  • 1981жыл
  • 1991жыл
  • 1996жыл
  • "Қызыл кітапқа "енгізу
  • категориялары
  • 1.Жойылып бара жатқан түрлер.
  • 2.Саны азайып бара жатқандар.
  • 3.Сирек кездесетіндер
  • 4.Белгісіздер.
  • 5Қалпына келгендер.
  • 3-бөлім
  • Оқушымен кері байланыс
  • Жаңа сабақты
  • пысықтау
  • РАФТ әдісі бойынша
  • Р-рол "Қызыл кітап"
  • А-аудитория .Оқушы
  • тақырыпқа сипаттма беру. 1-топ
  • Ф-форма. Өздернен кейінгі
  • балаларға, достарына
  • хат,шығарма жазу.2-топ
  • Т-тақырып. «Қызыл кітап-
  • мемілекеттік құжат.3-топ
  • Танымдық сұрақтар
  • 1-топ. Халықаралық "Қызыл кітапты
  • "ұйымдастыру мәні неде?
  • 2."Қызыл кітапқа" енгізу қандай
  • талаппен жүргізіледі?
  • 2-топ. 1."Қорық" дегеніміз не?
  • Қазақстанда неше қорық бар?
  • 2."Қара кітап"туралы не білесің?
  • 3-топ 1. Қорықтар орналасқан аймақтарды ата.
  • 2.Ең соңғы "Қызыл кітап" қашан шықты?
  • "Кім жылдам?"
  • Берілген сөздерді ретімен орналастыр:
  • Арқар ,Шырғанақ, Наурызым,Реликті шағала, Долана,Марқакөл,
  • Алакөл,Тауешкі,1976,1978, 1961, 1996,Қарақұйрық,
  • Сусар,Бекіре,Алматы,Алтынемел
  • "Қызыл кітапқа енген"өсімдіктер------
  • Қызыл кітапқа енген жануарлар-----
  • Қорықтар--------
  • "Қызыл кітап"шыққан жылдар------
  • Өзіңді тексер.
  • Қызыл кітапқа енген өсімдіктер:шырғанақ, долана,
  • "Қызыл кітапқа енген жануарлар мен құстар:
  • арқар, реликті шағала,тауешкі,сусар,қарақұйрық.
  • Қорықтар:Наурызым,
  • Марқакөл, Алакөл, Алматы.
  • "Қызыл кітаптың "шыққан
  • жылдары:1978, 1996.
  • Тестік тапсырма.
  • 1.Барлық табиғаты қорғалатын аймақ-
  • а/Саябақ, в/Қорық,с /Қорықша
  • 2.Қазақстанның тұңғыш "Қызыл кітабы" шыққан жыл-
  • а 1976, в/1978, с/1975.
  • 3.Қостанай облысында орналасқан қорық-
  • а/Ақсу жабағалы в/Қорғалжын, с/Наурызым.
  • 4/Жойылып біткен жануарларды тіркеу кітабы
  • а/Қызыл кітап в/Жоғалған кітап с/Қара кітап
  • 5.Өсімдіктерге арналған"Қызыл кітап" шықты-
  • а/1979,в/1980,с/ 1981
  • Қорытынды
  • "Денотат сызбасы"бойынша
  • "Қызыл кітап" -
  • Ол не?
  • Не нәрсеге бағытталған?
  • Нәтижесі қандай?
  • Қазақстандағы ролі?
  • Бағалау.
  • Оқушының
  • аты-жөні
  • Үй жұм
  • І-тап
  • ІІ-тап
  • ІІІ-тап
  • Қорытынды
  • 01
  • Әлімгереева Г
  • 02
  • Мырзабай С
  • 03
  • Жәлел А
  • 04
  • Мырзекеева А
  • 05
  • Молдағазы М
  • 06
  • Үйге тапсырма:
  • Жергілікті жердегі "Қызыл
  • кітапқа "енген жануарлар
  • мен өсімдіктерді анықтау.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет