Сабақ тақырыбы Көлдер мен мұздықтар



бет1/2
Дата12.01.2023
өлшемі20,4 Kb.
#165374
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
05.12. 8 Б
(Lesson study) зерттеу сабақтары бойынша талдауы Оқу сап...аүш...ту және оқу үдерісін зерделеудегі дағдыларын қалыптастыру (9 сынып)

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Мектеп: Павлодар қаласының Ә.Бөкейхан атындағы лицей-мектебі

Күні:05.12. 22

Мұғалімнің аты-жөні: Г.К.Жакиянова

Сынып: 8 Б




Сабақ тақырыбы

Көлдер мен мұздықтар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.3.5- көлдер мен мұздықтарды жоспар бойынша сипаттайды

Сабақ мақсаттары

көлдер мен мұздықтардың түрлерін білу.

Бағалау критерийлері

Оқушылар істей алады:
көлдер мен мұздықтардың түрлерін сипаттайды.
карта бойынша көлдерді сәйкестендіре алады.

Тілдік мақсаттар



Оқушылар көлдер мен мұздықтардың түрлерін анықтайды, көлдер мен мұздықтардың маңызын сипаттау үшін мәтіндерді оқиды (айтылым, оқылым, жазылым дағдылары) дамиды.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Көл, мұздықтар, лимнология, тау мұздықтары, жабынды мұздықтар.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Көлдердің түрлері................бөлінеді.
Тау мұздықтары ерекшеліктеріне қатысы, оның …………..
Жабынды мұздықтар дегеніміз....

Құндылықтарды дарыту


Сабақ барысында, мұғалім және оқушы бір-бірін тыңдайды және сыйлайды
Жұптық/топтық жұмысты орындау барысында өзара байланысқа түсе отырып берілген сұрақтардың жауабын табады.

Пәнаралық байланыстар

Ғаламтор ресурстарын, бейнематериалдарды қолдану барысында информатика пәнімен тығыз байланыста болады.

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтордан керекті мәліметтерді талдай алады, саралай алады.

Бастапқы білім



7 сыныптағы гидросфера және оның құрамдас бөліктері ұғымын еске түсіреді және құрлық суларының қалыптасуын сипаттайды

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
0-2 мин
2-6 мин



Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру.
Өткен сабақты қайталау. «Ой шақыру»
1. Көл дегеніміз не?
тікелей теңізбен қосылмаған
құрлықтар өңіріндегі суға толы ойыстар.
2. Көл қазаншұңқырларының қандай түрлері бар?
Тектоникалық, қалдық, жанартаулық, мұздықтық, карстты, ескі арна, жасанды.
3. Мұздық дегеніміз не?
жауын-шашындар, әсіресе қар есебінен қалыптасатын ірі мөлшерлі кристалды мұз шоғыры; таулы өлкелерде, қарлы деңгейден жоғары аймақтарда қалыптасады.
Көл мен мұздықтар түрлерін қарастыру, көлдерді сипаттау жоспарымен танысу

Слайд

Слайд



Сабақтың ортасы
6-20 мин

20-25 мин



Көлдердің түрлері:

  • Жасына байланысты;

  • Ауданына байланысты;

  • Ағындылығына байланысты;

  • Тұздылығына байланысты;

  • Көл қазаншұңқырларының пайда болуына байланысты.

(Т) көлдерге сипаттама жасау. Топтарға бөліну:
1-топ – Байкал
2-топ – Каспий
3-топ – Танганьика
4-топ – Атабаска
5-топ - Виктория
Топ жұмысының тапсырмасы:
Тапсырма №1: Көлдерге сипаттама беріңіз.

  1. Көл атауы;

  2. Географиялық орналасуы;

  3. Көл қазаншұңқыры түрі;

  4. Тұздылығы;

  5. Ағындылығы;

  6. Құятын өзендері.

«Буклет әдісі» алған білімдерін жинақтап қалған топ мүшелеріне түсіндіреді. Топ алмасады.

Слайд

Слайд
Бейнематериалдар


Мәтін
Ғаламтор ресурстары

Сабақтың соңы
38-40 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет