Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сабақ басында:
түгендеу, топқа бөлу
Мұқағали Мақатаевтың «Ойхой, қазақ даласы, не көрмедің?» өлеңі көмпьютерден тыңдалады.
Ақынның өмірі және шығармалары туралы талқылаймыз (ізденім жұмыстары)
«Менің анкетам» өлеңін оқимын
|
қима қағаздар (Ертегі кейіпкерлерінің аттары)
АКТ
Слайд «Қазақ даласы»
|
Сабақтың ортасы
|
Фантазия сөзіне ассоцияция құру
Өлеңді іштей оқып, танысады
Сөздікпен жұмыс
Топтық жұмыс
1-топ: өлең мазмұнын талқылайды
2-топ: сатылай кешенді талдау
3-топ: көркем сөздердің мағынасын ашу
4-топ: ертегідегі қиял мен бүгінгі шындық (салыстыру)
Шығармашылық тапсырма
1-топ: Сөзжұмбақ шешу
2-топ: 5 жолды өлең құрау (Мұқағали,Фантазия)
3-топ: «Мұқағалиға хат»
4-топ: «Буриме» әдісі бойынша өлең жазу
|
Стикер, фличарт, маркер, үлестірме материалдар
|
Сабақтың соңы
|
Не білемін? Не білдім? Нені білгім келеді?
Әр топтан өз ойларын жеткізеді.
Сабақтан ой түйеді
Үйге тапсырма:
1. «Менің қиялымдағы болашақ әлем» тақырыбына эссе немесе сурет салу
2. Мұқағали өмірінен қызықты мәліметтер, фотосуреттер табу
3. Өлеңді жаттау
|
БББ кестесі
Бағалау парағы
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды
меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
• Қосымша деңгейлік тапсырмалар беру арқылы
|
• Сұрақтар қою, талдау жұмыстарын тексеру арқылы
|
Көзге арналған жаттығу
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Нәтижесінде:
Сабақ мақсаты шынайы. Оқушылар бүгінгі сабақта ақын шығармаларымен таныса отырып, «Фантазия» өлеңінің тақырыбын аша алды. Ертегілермен салыстыра талдады. Сыныптағы ахуал жақсы деңгейде болды.
Жетістігім:
Өздерін еркін ұстап, ойларын жеткізе білді. Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды.
Кемшілігім:
Мен берілген уақытты үнемдей алмадым.
Дамытамын:
Өз жоспарыма уақытты шектеп отыру, тапсырмаларды уақытқа сай дайындау сияқты түзетулер енгіздім.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Өлең тақырыбын оқушыларға ашқызу
2: Ертегілермен салыстыра талдату
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру
2: оқушылардың өз ойын еркін жеткізе алуы
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырмалар беру
|