Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/8
Дата18.05.2020
өлшемі95,73 Kb.
#69357
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8
Байланысты:
file19
file19, file19

Бекітемін: Н.О.Шаянбаева

Тақырыбы:

Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті

Күні,айы:03.04.2019

Мұғалімнің аты-жөні:Кистаубаева Г.Б.Конысбекова

7 сынып.Алгебра

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.16

алгебралық бөлшектерді танып білу;

7.2.1.17

алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу;

7.2.1.18

алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолдану: ;



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушыларды математика туралы сөздік қорларын молайту арқылы топпен тапсырмаларды қатесіз орындауға үйренеді



Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді



Кейбір оқушылар:

Тақырыпты оқи отырып , идеясын тарау тақырыбымен байланыстыра  ашуға мүмкіндік беру, батылдықтың негізгі маңызын түсіне отырып топпен жұмыс істеуге үйренеді



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың зейіндерін, ынта жігерлерін сабаққа аудару..

Үй тапсырмасы бақылаушылар арқылы тексеріледі және түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Тапсырманы орындау барысында тақырып бойынша қандай ережелерді пайдаланғанын түсіндіреді

Қайталау сұрақтары: 1. Жай бөлшек қандай түрге бөлінеді? 2.Дұрыс бөлшек дегеніміз не ? 3.Бұрыш бөлшек дегеніміз не ? 4.Кері сан дегеніміз не? 5.Жай бөлшектерге қандай амал қолдануға болады? 6.Бөлімі бірдей болса,бөлшектерді қалай қосамыз?қалай азайтамыз? 7.Бөлімі әртүрлі болса, бөлшектерді қалай қосамыз немесе азайтаыз? 8.Бөлшектерді қалай көбейтеміз?





Сабақтың ортасы (6-35 минут)

(МК,Ұ) Құрамында айнымалысы бөлімінде кездесетін бөлшектері бар өрнектер бөлшек өрнектер деп аталады.

2. Айнымалының мүмкін мәндері деп нені айтады?

Өрнектің мағынасы бар болатындай оның құрамындағы айнымалылардың барлық мәндері жиынын осы өрнектің мүмкін мәндер жиыны (ММЖ) деп атайды.

1. а, b және с рационал өрнектері үшін (1) теңбе-теңдігі орындалады. Мұнда


. (1) теңбе-теңдікті рационал бөлшектердің негізгі қасиеті деп атайды.

2. Анықтама: Құрамындағы барлық айнымалылардың мүмкін мәндері жиынында ақиқат болатын теңдікті теңбе-теңдік деп атайды. Өрнекті оған теңбе-тең өрнекпен алмастыруды теңбе-тең түрлендіру деп атайды.

3. Егер бөлшектің алымының (немесе бөлімінің) таңбасын өзгертсек, онда бөлшектің де таңбасы өзгереді.

1.Не себепті өрнегін оған теңбе-тең өрнегімен ауыстыруға болады? Себебі, (1) теңбе-теңдікті пайдаланып, бөлшегін с көбейткішіне қысқартуға болады.



Оқулы

№1Жұмыс дәптері



Сабақтың соңы ( 36-40мин)

(Қ)Кім шапшаң?

= -а-1

2) = = -

3) =

4) =




Қосымша ақпарат: Білім ленд

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

Бекітемін: Н.О.Шаянбаева



Күні: 03.04.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Г.Б.Конысбекова

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ақпаратты іздеу




Сабақ негізделген оқу мақсаты

3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою




Сабақ мақсаттары

Оқушылар...

 Арнайы сұраулар арқылы ақпаратты іздеп табады;Компьютерлік программалардың міндетін тұжырымдайды.






Тілдік мақсаттар



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет