Сабақта қолданылатын материалдар а- 4 парақтары,стикер, интерактивті тақта, маркер, қалам, постер



бет1/4
Дата15.09.2017
өлшемі465,06 Kb.
#32825
түріСабақ
  1   2   3   4

03.03.2016

Коучинг тақырыбы: Инклюзивті оқыту-заман талабы

Мақсаты

Инклюзивті білім беру туралы мағлұмат беру.

Мектептегі инклюзивті оқытудың тиімділігі мен кездесетін қиындықтарына тоқталу, өз пікірлерін жеткізу, іс-тәжірбиелерік тапсырмалар арқылы түсініктерін кеңейту.



Оқыту нәтижесі

Топтық жұмыс атқару арқылы инклюзивті білім берудің ерекшелегін айқындайды.

Негізгі идея

«Бәріміз бірдейміз, кемсітуді білмейміз»

Сабақта қолданылатын материалдар

А- 4 парақтары,стикер, интерактивті тақта, маркер, қалам, постер,

Оқыту әдістері

АКТ, топтық жұмыс түрлері, сын тұрғысынан ойлау, ОүО, ОБ



Уақыт

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

(10 мин)


Мақсаты: Ұжым арасындағы байланысты нығайта отырып, эмоционалды жігер беру, бірін-бірі кеңірек танып білуге, қатысушылардың өз мүмкіндіктерін шамалауға және кыс мезгіліндегі шаршағандықтарын төмендетіп, көңіл күйлерін көтеру.



Коучингте жұмыс жасауға дайындалады.

3-жаттығу

Қатысушыларды екі қатар сапқа тұрғызу керек.

Нұсқаулық.

Барлық тапсырманы біз үнсіз жасаймыз, мүмкіндігінше әр тапсырманы жылдам және дұрыс жасауға ұмтылу керек.

Бірінші тапсырма бой өлшемі бойынша сапқа тұру керек.

Екінші тапсырма саптың басына туған айларының, күндерінің ретімен тұру керек.

Үшінші тапсырма саптың басына көзі қою қара адам тұруы керек, ал саптың соңында шашы ең ашық түсті адам тұруы керек.

Қарсы топ мүшелеріне тексерту керек.


«Ой шақыру»

( 15 мин)

Мұғалімдердің тақырыпты айқындауы

«Мұғалім үні» жұмысы

1Мен өзімді құрметтеймін....

2.Мен өз мамандығымды жақсы көремін, өйткені...

3.Маған осы ұжымда жұмыс жасаған ұнайды...
Кіріспе сөз

Бейнематериал көрсету

Мұғалімдер атақты жазушылармен ғалымдардың ұстаздар туралы айтқан сөздерін тыңдайды, көреді, ой түйеді.Мұғалім үнін қалыптастыру үшін сұрақтарға жауап береді.

Тақырып бойынша білім қалыптастыру

(10 мин)

Инклюзивті оқытудың негізгі принциптері

  1. Әрбір адам қарым-қатынасқа құқылы

  2. Әрбір адам сезуге және ойлауға қабілетті.

  3. Барлық адам бір-біріне қажет.

  4. Білім шынайы қарым-қатынас шеңберіңде жүзеге асады.

Таныстырылым көріп,ресурстарды оқып, пікір білдіреді.

Топқа бөліну

( 5 мин)

Топқа бөліну «Орнынды тап»

Гүлдердің суреттерін ұсынады, сол арқылы олар үш топқа бөлінеді.

Мұғалімдер «Лола гүлі», «Раушан гүлі», «Хризантема гүлі»аттарымен үш топқа бөлінеді

1-тапсырма

( 15 мин)

2-тапсырма

( 15 мин)

Тапсырма ұсынып, жұмыс тәртібімен таныстырады.

І тапсырма

1-топ тапсырмасы.

Инклюзивті білім беруге дайынбыз ба?Қандай балалар оқытылуы қажет?

2-топ тапсырмасы:

Сау баланың ата-анасының көзқарасы қандай?

3-топ тапсырмасы:

Инклюзивті білім берудегі қиындықтар?

ІІ тапсырма

«Инклюзивті мектептің жобасы»



Топ мүшелері бірлесіп жұмыс жасайды.

Постер толтырып, оны қорғауға дайындайды.

Бағалау

(5 мин)

Коуч бағалау түрін түсіндіреді.

« Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша бағалайды.

Сергіу сәті

( 5 мин)

Караоке қазақша ән айтуды ұсынады.

Мұғалімдер қосылып ән салады.

Рефлексия

( 10 мин)

Шамадан,еттартқыш, кәрзинке.

Тақтаға осы заттардың суреті ілінеді.

Тапсырма:осы коучингте алған тапсырманы не істейтіндерін аңықтау.

Шамадан-әрі қарай сабақ барысында алған білімімді салып қоям.

Еттартқыш-мәліметті қайта қараймын.

Кәрзинке-мүлдем керек емес мәліметтер.

Мұғалімдер коучинг барысында алған білімдерін сараптайды.


«Инклюзивті оқыту-заман талабы «тақырыбындағы коучингке

Әбдіғаппарова Гүлмира Қанжарбайқызының рефлексивтік есебі

2016 жылдың 3 наурыз күні мектеп мұғалімдерімен «Инклюзивті оқыту-заман талабы» деген тақырыпта коучинг өткіздім. Мақсаты: ұстаздарға инклюзивті білім беру – білім алудағы барлығының, соның ішінде ерекше қажеттілігі бар балалардың, қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында жалпы білім беруді дамытуға арналған мемлекет саясаты екендігі туралы түсінік беру.

Қазақстан Республикасында инклюзивті білім беру туралы мағлұмат беру.

Мектептегі инклюзивті оқытудың тиімділігі мен кездесетін қиындықтарына тоқталу, өз пікірлерін жеткізу, іс-тәжірбиелерік тапсырмалар арқылы түсініктерін кеңейту. Топқа бөлу арқылы достыққа, ұйымшылдыққа және көшбасшылыққа тәрбиелеу;  


Коучинг барсысында мұғaлiмдeргe пcихoлoгиялық дaйындық жүргiзiлдi. Мақсаты: Ұжым арасындағы байланысты нығайта отырып, эмоционалды жігер беру, бірін-бірі кеңірек танып білуге, қатысушылардың өз мүмкіндіктерін шамалауға және кыс мезгіліндегі шаршағандықтарын төмендетіп, көңіл күйлерін көтеру.

«Оқушы үні» жұмысының ізімен «Мұғалім үні» тақырыбында жұмыс жүргіздім. Мұғалімдер үш сұрақтың біріне жауап берді. Бір-бірімен ашық пікір айтуға дайын екендерін білдірді.



Одан кейін «Инклюзив» сөзін қалай түсінетіндері жайлы аңықтау мақсатында АҚТ пайдалану арқылы таныстырылым көріп, ой қалыптастырды. Ресурс-материалдарды оқу арқылы инклюзивті оқытудың негізгі принциптерін білді.Олар:

  1. Әрбір адам қарым-қатынасқа құқылы.

  2. Әрбір адам сезуге және ойлауға қабілетті.

  3. Барлық адам бір-біріне қажет.

4.Білім шынайы қарым-қатынас шеңберіңде жүзеге асады.



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет