Сабақтың мақсаты: Білімділік Жердің су қабығы, оның құрамы, дүниежүзілік су айналымы туралы түсінік беру



бет1/6
Дата18.06.2017
өлшемі5,01 Mb.
#19230
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Гидросфера-Жердің су қабығы

Жармухамбетова Арухан Зейновна

М.Маметова атындағы № 27 физика-математика

бағытындағы мектеп-лицейінің

география пәнінің мұғалімі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік

Жердің су қабығы, оның құрамы, дүниежүзілік су айналымы туралы түсінік беру;



Дамытушылық

Топпен жұмыс істету арқылы, ойын жеткізе білуге үйрету арқылы, гидросфера туралы түсініктерін дамыту;



Тәрбиелік

Су-тіршілік көзі екенін ұғындыра отырып, оны қастерлеуге, ластамауға, үнемдеуге тәрбиелеу.


Сабақтың типі: Жаңа сабақ

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, суреттер, карта, тест, сызба, бағалау жұлдызшасы.

Әдісі: Баяндау, сұрақ-жауап, жинақтау, түсіндіру

Пәнаралық байланыс: Биология, дүниетану, т.б.

Сабақтың өту барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. ( Сынып екі топқа бөлініп, тапсырмалар орындап сайысады. Сабақ барысында екі топқа да ортақ тапсырмалар беріледі. Әрбір сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға жұлдызша беріліп отырады. Нәтижесінде көп жұлдызша жинаған « Жеңімпаз топ», көп жұлдызша жинаған « Білгір оқушы» анықталып, марапатталады).

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру . ( Үй тапсырмасын тексеруде төмендегі тапсырмалар орындалады).

1.Материктердің атын білесің бе?(сұрақ-жауап)

1.Бұл материкте өте ыстық, мұнда әлемдегі ең үлкен шөл - Сахара және ең ұзын өзен - Ніл орналасқан;

2.Бұл материкте өте суық, бірақ мұнда пингвиндер өмір сүреді, "құстар базары" бар;

3.Бұл материкті Солтүстік .... және Оңтүстік ...... деп айтуға болады;

4. Бұл материкте ерекше жануарлар өмір сүреді, олар: қалталы iбiлiс, түрпі, қалталы аю, кенгуру, т.б.

5. Бұл материк - ауданы бойынша ең үлкен материк, мұнда ең үлкен жазық пен ең биік тау бар.




2. Материктер мен аралдар тапсырмасы:

1. Материктерді үлкендігі бойынша 2. Аралдар қандай үш топқа



рет-ретімен орналастыр бөлінеді?









3. Кескін картаға материктерді тауып, боя.( интерактивті тақтадағы кескін картаға материктерді тауып бояп, атын жазады).


ІІІ. Жаңа сабақ.(Оқушылардың қызығушылықты оятып, жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында төмендегі суреттерді ұсындым. Оқушылар осы суреттерге қарап, жаңа сабақтың тақырыбын табу керек)


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет