Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстанның Астанасын біледі. Көптеген оқушылар



Дата04.06.2020
өлшемі0,91 Mb.
#72310
түріСабақ
Байланысты:
Жаратылыстану және дүниетануды оқыту әдістемесі ҚМЖ


Пән Дүниетану

Мұғалімнің аты-жөні: Талғат Аяужан

Күні: 03.06.20 Қатысқандар саны:

Сынып: 1 Қатыспағандар саны:-



Бөлім.

Тақырып.

«Тарих беттерінен»

Ертедегі саяхат

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Қазақстан Астанасы туралы шығармашылық жұмыстарды таныстырады.

Сабақтың мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады:

Қазақстанның Астанасын біледі.



Көптеген оқушылар:

Астана қаласын ажыратады.



Кейбір оқушылар:

Басқа қалалармен салыстыра отырып талдайды.



Бағалау критерийлері

Астананың қаладан ерекшелігін айтады,сипаттайды.

Астана мен Ақмоланың ерекшелігін көрсетеді.



Тілдік мақсаттар

Астана,Астана,

Astana,Ақмола,Акмола,Akmola.



Талдауға арналған сұрақтар.

-Астана қаласының туған күнін атап бере аласың ба?

-Астана қаласында кім болды? Қандай көрікті жерлері есіңде қалды?

- Астана несімен сендерге ұнады?



Құндылықтарды дарыту

Өз атамекеніне деген сүйіспеншілік сезімін ояту. Өзі тұрған мекеннің Астанасын мақтан етуге баулу.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану,сауат ашу,жаратылыстану.

АКТ қолдану дағдылары

Фотокаллаж, слайд.

Бастапқы білімі

Астана жайында мәліметтері бар.

Сабақтың жоспарланаған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал шеңбер құру арқылы жаңбыр сергіту сәті. Оқушыларды «Білезік» әдісі арқылы топқа бөлемін.
(Т) «Суреттер: Не болды?» әдіс.

1-тапсырма

Суреттерге мұқият қараңыз. Астана қаласының көрікті жерлерін атаңыз. Бос



торкөзге Ақмоланы Астанамен салыстырыңыз немесе ермексаздан мүсіндеп көрсетіңіз. Өз жұмысыңызды таныстырыңыз.








бағалау

критерий

дескриптор:


Астана қаласының ерекшелігін атайды.
Астана қаласын сипаттайды.

Астана елді мекенін салыстыра алады, көрікті жерді бейнелеп салады, мүсіндейді.


(ҚБ). «Отырып-тұру» әдісі.


Қазақстаның Астанасы мен Ақмоланың суреттері.


Суреттер.





Сабақтың ортасы

Білу ойлау деңгейі

Түсіну ойлау деңгейі

2-тапсырма.«Ойлан.Жұптас. Бөліс.»әдіс.

Жұптық жұмыс.

Астана қаласы туралы суреттер жинақтаңыз. Қазақстанның елордасы туралы



фотоколлаж жасай отырып,зерттеу жүргізіңіз. Фотоколлаж қолдана отырып, Қазақстанның Астанасын таныстырыңыз.





бағалау критерий

дескриптор:


Астана қаласын сипаттайды.

- Астананың ерекшелігін атайды;

- салыстыра отырып, жазып көрсетеді.




Бағалау: Баспалдақ әдісі.



Астананың суреттері


Сабақтың соңы

Рефлексия: «Алма ағашы».Алма стикерлеріне аттарын жазып тақтаға іледі.



Төрт түсті алма стикерлер, ағаш суреті.



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау–оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауы.

Қабілеті төмен оқушыларға берілетін тапсырма.

Сипаттама әдісі

Астана жайын алгоритм бойынша сипатта



  1. Ғимараттардың аты

  2. Астананың ерекшелігіі.

  3. Ұнаған ғимаратты ермек сазбен бейнеле.



Бағалау: «Әткеншек» әдісі

«Пирамида» әдісі.

«Білезік» әдісі.

«Ойлан,Жұптас,Бөліс» әдісі.

«Сипаттама» әдісі.

Жедел жәрдем әдісі

Интербелсенді тақтамен жұмыс істеу уақытын қадағалау, сабақ барысында сергіту сәтін өткізу, сыныптың жарықтануына көңіл бөлу.


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет