Сабақтың тақырыбы а қазақстан кітапханалары б қазақстан кітапханалары



Дата11.05.2022
өлшемі253,05 Kb.
#141743
түріСабақ
Байланысты:
29.04 6т
қола дәуірі, DOC-20221016-WA0145., WjlHTG9JfzIcEdrSlds36mHchcfgJ71rgcTCWfxX, Титульный лист, Баяндама Исаева Эланора, Айкена отчет-20 , Лекция 1-3 МОӘ-1, Bastauysh-synyptarda-matematikany-o ytu- distemesi


Пәні: Қазақ тілі
9-бөлім: Әлемдегі ірі кітапханалар

Мектеп:

Күні: 29.04.2022 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

А) Қазақстан кітапханалары Б) Қазақстан кітапханалары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.2.4.1. ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру
6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы орындай алады: ресми сөздер мен тіркестер қолданады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: · үстеудің мағыналық түрлерін ажыратады
Оқушылардың кейбірі орындай алады: синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

Ұйымдастыру кезеңі: оқушыларға қорапшаға салынған 3 түрлі түстегі кәмпиттер таратылады. Және кәмпиттердің сыртында желіммен жабыстырылған «ыстық қайрат», «нұрлы ақыл», «жылы жүрек» деген қағазға жазылған сөздер болады.
Бірыңғай қызыл түсті таңдаған оқушылар: I топ «Ыстық қайрат»
Бірыңғай сары түсті таңдаған оқушылар: II топ «Нұрлы ақыл»
Бірыңғай көк түсті таңдаған оқушылар: III топ «Жылы жүрек» тобы болып біріктіріледі.
Қызығушылықты ояту кезеңі:
Оқушылардың қызығушылықтарын ояту.
«Кинометофора»әдісі.
Балалар бейнесюжеттен не көрдіңдер?
Қазақстан кітапханалары туралы не айтасыңдар?



Оқушылар топтасады




Оқушы құралдары







Негізгі бөлім

Мұғалім сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстырады. Тапсырма Оқылым бойынша мәтінді үш топқа бөліп оқуды тапсыру. Мақсатқа сай диалог құру.Ол үшін мен дайын тіркестер мен сөйлемдер беремін. Оқушы осы бойынша диалог құрады және әр топтан бір оқушыдан шығып, дайын тіркестер бойынша әңгіме өрбітеді. ИТ экранында дайын тіркестер мен сөйлемдер көрсетіледі. 1. Мәтіннен үстеудің түрлерін табу және оның синонимдерін табу Бағалау критерийі · Мәтіннен үстеу таба алады · Үстеудің синонимін жаза алады Топтық бағалау әдісі керемет, жарайсың немесе талпын сөздері жазылған парақшамен бағалау 2. Семантикалық картамен жұмыс Бағалау критерийі · Семантикалық картамен жұмыс жасайды · Тапсырма ішіндегі үстеуді толық табады Топты бағалау әдісі керемет, жарайсың немесе талпын сөздері жазылған парақшамен бағалау 3. Сәйкестендірумен жұмыс Бағалау критерийі · Сәйкестендіруді түсінеді · Ішіндегі үстеу тірін ажырата алады Топты бағалау әдісі керемет, жарайсың немесе талпын сөздері жазылған парақшамен бағалау 4. «Ғибратты сөз» айдарында берілген пікір негізінде «Төрт сөйлем» тәсілімен пікір, дәлел, мысал, қорытынды жазыңыз. Бағалау критерийі · Пікір мен дәлел жаза алады · Мысал мен қорытындыны толық жазады Топты бағалау әдісі керемет, жарайсың немесе талпын сөздері жазылған парақшамен бағалау АКТ «Сиқырлы қорап» сұрақтары Сызба және кестелер
Сабақты пысықтау мақсатында «Ия немесе жоқ» әдісін қолдану. Сабақты бағалау және мұғалімнің бағалауы · ресми сөздер мен тіркестер қолданады · дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданады · диалогке қатысады, ойын анық жеткізеді · үстеудің мағыналық түрлерін ажыратады, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолданады

Сабақ мақсатымен танысады

Тапсырмаларды орындайды



Қб. «Смайлик» әдісі





Оқулық, жұмыс дәптерлері



Соңы
5 минут

Керібайланыс


«Менің түйгенім»
«1 тезис, 1 дәлел» келтіру арқылы бүгінгі сабақтан түйгенін айтып, ой қорытады.
Мұғалім рефлексияны ауызша немесе жазбаша алуына болады.
Үйге тапсырма: «Семантикалық карта»
«Семантикалық карта» әдісімен әлемдегі ең ірі үш кітапхана туралы білгендеріңді жинақтап, салыстырыңдар.

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазады.








Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет