Сабақтың тақырыбы: Қос бәйтерек достығы



Дата25.09.2019
өлшемі81,13 Kb.
#48869
түріСабақ
Байланысты:
қос бәйтерек достығы
000164aa-0bb89ea5, мс-20-15-3к2, Деңгейлік тапсырмалар

Бөлімнің атауы: Қазақстандағы ұлттар достастығы

Мектеп: №16 жалпы орта білім беретін мектеп

Күні: 11.02.2019ж.

Машықкер: Ерғалиқызы Ә.

Сынып: 7 А

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қос бәйтерек достығы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.Т/А5. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7.ӘТН2.Еліктеу сөздің мағыналық түрін ажыратып, түсініп қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Еліктеу сөздің мағыналық түрлерін ажыра алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіндегі деректерге сүйеніп проблемалық сұрақтар құрайды, талқылайды

Кейбір оқушылар орындай алады: Бейнелеуіштер мен еліктеуіштерді қолданып шағын эссе ( 50сөз) жазады.

Бағалау критерийі

Еліктеу сөздің мағыналық түрін ажыратады.Тыңдалым материалына сүйеніп, проблемалық сұрақ құрай,талқылай алады.Бейнелеуіштер мен еліктеуіштерді қолданып шығармашылық жұмыс (эссе,өлең, мақала) жазады.

Тілдік мақсаттар

Лексикалық минимум Рухани философиялық,хикая, түйсік,сана,өре, ең парасатты кітап, адамзаттың ертеңі. Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар: менің ойымша, біріншіден, сонымен қатар, қорытындылай келе т.б.

Құндылықтарға баулу

Бірлік – табылмас байлық! Мұғалім оқушылардың өзара қарым-қатынас жасауына жағымды психологиялық ахуал орнатады.Сабақ барысында мұғалім кері байланыс беру арқылы оқушыларға қолдау көрсетеді.

Алдыңғы оқу

Тұрақтылықтың басты кепілі – татулық пен келісім

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушылармен амандасу

-Психологиялық дайындық

«Сәлеметсің бе!»

Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас

бармақтан бастайды:

Мен саған тілеймін (бас бармағын тигізеді);

- Табыс (сұқ саусақ);

- Үлкен (ортаңғы);

- Барлығында (атаусыз);

- Барлық жерде (шынашақ);

- Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді).



Үй тапсырмасын сұрау. Жазып келген өлеңдерін оқыту




Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

Ой қозғау.


Оқылымалды тапсырмасы:Біз білеміз бе? Шыңғыс Айтматов қай елдің жазушысы? Мұхтар Шахановтың қай шығармасы жадыңызда сақталған,неліктен? Ақпаратқа назар салайық» айдары:«Шаханов пен Евтушенконың достығы» Оқылым тапсырмасы«Қос бәйтерек достығы» (С.Эралиев old. аbai. кz\node\22420) Оқушылар оқулықтан ойтүрткі сауалдарына жауап береді

2-тапсырма

Еліктеу сөздің мағыналық түрлерін оқып шығыңыз. Еліктеу сөздердің мағыналық түрін ажыратып, ауызша сөйлем құраңыздар.

Еліктеуіш сөздер: зу-зу етіп, саңқ етіп, шыр-шыр еткен, саңғыр еткен, гүрс етіп атылды, сарт-сұрт ете қалды, күрк-күрк жөтелді, гулеп кетті, салдыр-күлдір құлады, пыс-пыс етіп ұйықтады

Бейнелеуіш сөздер: елпең қақты, селк ете қалды, жапыр-жұпыр амандасты, шып-шып терледі, дір-дір етті, зып етіп, қалт тоқтады, жалт қарады

Жазылым тапсырмасы:1. Ғибратты сөзді дәптерге көшіріп жазып, мағынасына байланысты өмірден түйген көзқарастарыңды білдіріңдер.



«Өгізді өрге салма-қанатың талар, наданға сөзіңді салма-сағың сынар». (Төле би) «Досыңа өтірік айтпа-сенімің кетер, дұшпаныңа сырыңды айтпа-түбіңе жетер». (Төле би) «Жаманның малы үшін жақсының жағасынан алма,өрісің тарылар. Мақтаншақ жігіт жисаң,ұятқа қалдырар». (Төле би)
2. №22 Тыңдалым мәтінін (184-бет) тыңдайды.Өлең ұйқасын ажыратып,бейнелеуіштер мен еліктеуіштерді қолданып шығармашылық жұмыс (эссе,өлең, мақала) жазады.
Жазылған жұмысты «Тұсаукесер» әдісімен «Автор орындығында» оқиды.







Сабақтың соңы

«Бағдаршам» әдісі

-Жасыл түс – бүгінгі сабақ мақсатына жетті, тақырыпты меңгердім;

-Сары түс – тақырыпты толық меңгемедім, сұрағым бар;

-Қызыл түс – сабақ мақсатына жетпеді



Үйге тапсырма беру





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет