Сабақтың тақырыбы: Тізбек бөлігі үшін Ом заңы



бет1/3
Дата27.02.2020
өлшемі1,66 Mb.
#59107
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.3 Тұрақты электр тоғы

Мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты – жөні:

Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Тізбек бөлігі үшін Ом заңы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын біледі;



Оқушылардың басым көпшілігі:

Тізбек бөлігі үшін Ом заңына есептер шығара алады;



Кейбір оқушылар:

Тізбек бөлігі үшін Ом заңына вольт –амперлік сипаттамасын сипаттап, өмірмен байланыстырады.



Бағалау критерийі

Ом заңының мағынасын түсінеді;

Тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын пайдаланып есептер шығара алады;.

Тізбек бөлігі үшін Ом заңына вольт-амперлік сипаттама жасай алады;

Тәжірибе жасап, өмірмен байланыстыра алады.



Тілдік мақсаттар

Терминология:

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Ом заңы

Закон ома

Ohm,s law

Ток күші

Сила тока

Amperage

Кернеу

Напряжение

Voltage

Кедергі

Сопротивление

Resistance

Ампер

Ампер

Ampere

Вольт

Вольт

Volt

Ом

Ом

Ohm

Волт-амперлік сипаттама

Вольт-амперная характеристика

Volt –ampere characteristic




Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу:

-еңбек және шығармашылық өмір бойы білім алу ;

- ынтымақтастық


Пәнаралық байланыс

Математика,ағылшын, орыс тілі

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Физикалық шамалар ток күші, кернеу, кедергінің анықтамалары мен формулалар біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жарияланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Ұйымдaстыру кeзeңі.

Тұлғa aрaлық қaрым-қaтынaс

қaлыптaстыру. Сәлeмдeсу, oқушылaрдың

сaбaққa дaярлығын тeксeріп, нaзaрын

сaбaққa aудaру.Сынып oқушылaрынa

жaғымды жaғдaй жaсaу.



«Ыстық aлaқaн».

Мaқсaты: сыныптa психoлoгиялық aхуaл тудыру.

Oқушылaр oрындaрынaн шeңбeр бoйымeн тұрып, бір-бірінің қoлынaн ұстaп, тілeк aйтaды. Тoп бaсшысын сaйлaйды.

Психологиялық ахуал қалыптастыру бір-біріне тілек айтып шығу ұсынылады.

2.Топқа бөлу. Тақырыпқа сай сынып оқушыларын топқа бөлу. «Мозайка» әдісі бойынша оқушылар үш түрлі құрылғылардың суреттері бойынша үш топқа бөлінеді.

Ітоп: Ток күші



ІІтоп: Кернеу

ІІІтоп: Кедергі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет