Қазақ тілі. 4 «Б» сынып. Күні:
Сабақтың тақырыбы: “Сүйікті тағамым- қазақша ет ”
Сабақтың мақсаты: Білімділік: сүйікті тағамым -қазақша ет туралы түсіндіру, оқушыларды мәтінді мәнерлеп оқуға, мәтін бойынша дұрыс жауап беруге үйрету. сөздік қорын арттыру. дамытушылық: сабақта әр түрлі өзгерістер болатынын байқауға дағдыландыру, ауызекі сөйлеу дағдысын қалыптастыру, сөздік қорын молайту. тәрбиелік: достыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап.
Пәнаралық байланыс: технология, орыс тілі
Көрнекілігі: тақырыптық суреттер, мультимедиалық проектор.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
- Бүгін ауа- райы қандай?
-Аптаның қай күні?
-Кім кезекші? т.б.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
5-тапсырманы тексеремін.
III. Жаңа сабақ
Мұғалімнің кіріспе сөзі. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Сөздікпен жұмыс.
Қой еті–баранина
Жылқы еті- конина
Сиыр еті- говядина
Сорпа -бульон
Оқулықпен жұмыс.
Тағамдар
1-тапсырма.
Ет тағамдары
Мясные блюда
Сүт тағамдары
Молочные блюда
Біліп ал.
Ұн тағамдары
Мучные блюда
Боткалар
Каши
Сусындар
Напитки
Қазақша ет.
Қазақша ет -қазақтың ұлттық тағамы. Қазақша етті қой етінен , жылқы етінен, сиыр етінен дайындайды. Маған қазақша ет ұнайды.
2-тапсырма. Сөйлеп үйрен.
Бұл не? Бұл ет.
Қандай ет? Қой еті.
Қой еті қандай? Қой еті дәмді.
3-тапсырма.
Үлгі бойынша айт.
Кім
|
нені
|
жақсы көреді?
|
Айдар
|
етті
|
|
Оля
|
борщты
|
|
Баян
|
мәнтіні
|
|
Асқар
|
Тұшпараны
|
|
Үлгі: Айдар етті жақсы көреді.
Y.Дәптермен жұмыс.
4-тапсырма. Оқы, біліп ал, жаз.
Пайдалы кеңес.
Тамақты асықпай іш.
Етті жақсылап жина.
Кәмпитті көп жеме.
VI.Қорытынды.
Сұрақ -жауап.
1.Ет тағамдарын ата?
2.Тұшпара сөзінде неше буын бар?
3.Боткалардың түрлері қандай?
3.Қазақша етті кім жақсы көреді?
4.Қазақша ет неден жасалынады?
VII. Үйге тапсырма.
5-6-тапсырма. Сөйлем құрап үйрен. 46-бет.
YIII. Бағалау.
Достарыңызбен бөлісу: |