Сабақ: №55-56 Бөлшектеу туралы түсінік Мектеп: «Үшарал орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м м



бет1/34
Дата01.02.2022
өлшемі0,68 Mb.
#130381
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34
Байланысты:
Сызу КМЖ
2019-004-285302-330, 500 САЯСАТТАНУ ҚАЗАҚША без ввода строки(1), 309 19.03.16-1, Тәрбие сағаты «Адамгершілік пен имандылық» (1), Тәрбие сағаты «Адамгершілік пен имандылық» (1)




САБАҚ: № 55-56

Бөлшектеу туралы түсінік


Мектеп: «Үшарал орта

мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м м

Тексерілді:


Күні: 3-5.04

Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.

СЫНЫП: 9 сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларға бөлшектеу туралы түсінік бере отрып сызуды оқуға үйрету

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

• сызбаларды оқи алады



Көпшілік оқушылар:

• сызбаны оқи біледі



Кейбір оқушылар:

• қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық

Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.

Сабақтың критерийлері

  1. Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасы

  3. Жаңа сабақ

  4. Жаңа сабақ кіріспе

  5. Сабақты қорытындылау

Алдыңғы оқу

Матрицалармен жұмыс

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар



Басталуы

  1. Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу

  2. Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру

«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.


Ынтымақтастық атмосфера

Фасоль салынған қапшық





Ортасы



Жаңа сабаққа кіріспе

  1. тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».

Бөлшектеу – бұйымды құрастыру сызбасы бойынша ойша бөлек тетікбөлшектерге бөліп, сызбаларын сызу.

Бөлшектеуге арналған ережемен танысу


2 –тапсырма: ІІ – топқа Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»

6.10-сурет. Жоғарыда берілген тәртіпті ұстанып құрастыру сызбаларын оқыңдар

6.11 - сурет. Домкрат. Берілген тәртіппен сызбаны оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.

  1. тапсырма: Жеке жұмыс : А4 пішіміне сызба сызу және оқу

  2. Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.

9 сынып оқулығы

А4 пішімі қарындаш, сызғыш, өшіргіш




Соңы



Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек

Скоч қайшы

Үйге тапсырма


6.5 оқу 79-81 бет




Бағалау критерийлері

Дескриптор

Пән аралық байланыс

Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық

  1. Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді

  2. Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді

Технология, музыка

Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс

  1. Қималардың түрлерін біледі

  2. Суреттерді талдайды




Соңы: «Дәптермен жұмыс»

  1. Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді




Қосымша ақпарат

Саралау – Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКT байланыстары

Құндылықтардағы

байланыс


Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.


Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланады

Дүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу) пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 - 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.


Рефлексия

  1. Сабақ мақсаты, міндеттері орындалдыма?

Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға

жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың

арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




  1. Бүгін оқушылар не үйренді ?



  1. Қандай деңгейде өтті?



  1. Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?




  1. Тапсырмалар сәйкес болдыма?




  1. Жоспарыма қандай өзгерістер енгздім және неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім

1.

2.



САБАҚ: № 43-44

Қималарды белгілеу және оларды салудағы шарттылықтармен келісімдер

Мектеп: «Үшарал орта

мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м м

Тексерілді:


Күні: 13-15.03

Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.

СЫНЫП: 9 сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларға қималарды белгілеп, салуды, шарттылықтар мен келісімдер жайлы түсінік беру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

• Қималар жайлы біледі



Көпшілік оқушылар:

• қималарды салады,



Кейбір оқушылар:

• қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық

Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.

Сабақтың критерийлері

  1. Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасы

  3. Жаңа сабақ

  4. Жаңа сабақ кіріспе

  5. Сабақты қорытындылау

Алдыңғы оқу

Матрицалармен жұмыс

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар



Басталуы

  1. Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу

  2. Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру

«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.


Ынтымақтастық атмосфера

Фасоль салынған қапшық





Ортасы



Жаңа сабаққа кіріспе

  1. тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».

4.44.- сурет. Нәрсенің пішінін қиятын жазықтықтар көмегімен анықтау. Қима, тілік сияқты, затты бір немесе бірнеше жазықтықпен ойша қиған кезде шыққан кескін..

2 –тапсырма: Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»

- 4.46 сурет. Симметриялық қималарды орындау ережесін түсіндіру

4.47 сурет. Симметриялық емес қималарды орындау ережесі

  1. тапсырма: Дәптермен жұмыс. Басты көрініс және алты қима берілген. (4.50 сурет)

Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.



9 сынып оқулығы

Дәптер, қарындаш, сызғыш, өшіргіш






Соңы





Рефлексия. «Білім теңізіне кеме жіберіңіз»

Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады





Скоч қайшы

Үйге тапсырма


42-бет 4-51 сурет




Бағалау критерийлері

Дескриптор

Пән аралық байланыс

Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық

  1. Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді

  2. Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді

Технология, музыка

Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс

  1. Қималардың түрлерін біледі

  2. Суреттерді талдайды




Соңы: «Дәптермен жұмыс»

  1. Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді




Қосымша ақпарат

Саралау – Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет