Сабақ тақырыбы Компьютерлік желілер Оқу мақсаттары ұзақ мерзім жоспардан



Дата14.02.2023
өлшемі1,12 Mb.
#168687
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 8 сынып
stud.kz-18429, 0014cc49-d5853075, АҚТ 4класс Программалау Ойын сценарийін құру Презентация, ҚМЖ 7-сынып

ҚМЖ
Пән Информатика



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары

Мектеп:



Мерзімі:



Мұғалімнің аты-жөні: Егембаев Е.О.

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Компьютерлік желілер

Оқу мақсаттары ұзақ мерзім жоспардан

8.1.3.1-желінің өткізу қабілетін анықтау

Сабақ мақсаты



Оқушылардың барлығы : ақпаратты беру арналарымен танысады;
Оқушылардың көпшілігі: компьютерде желі түрлерін біледі;
Оқушылардың кейбірі : желі түрлерін ажыратады , өмірмен байланыстыратын мысалдар келтіреді;

Бағалау критерийлері



  • Білім алушы ақпарат берудің жалпы сызбасын білу;

  • Білім алушы деректерді қашықтықтан таратуды жүзеге асыру;

  • Білім алушы ақпаратты жүзеге асыру бірліктерін меңгеру;

Тілдік мақсаттар

Дағдыларды дамыту:
- білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;
Үштілділік /
Желінің өткізу қабілеті
Пропускная способность сети
Network Bondwidht
Негізгі терминдер мен сөз тіркестері

  • Байланыс арнасы

  • Ақпаратты тарату жылдамдығы

  • Ақпаратты өткізу қабілеті

Талқылау сұрақтары:

  • Өлшем бірлігі қандай?

  • Негізгі факторларын атаңдар?










Құндылықтарды қалыптастыру

Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары /Ценности общенациональной идеи «Мәңгілік Ел»
Жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық

Пәнаралық байланыс

Математика



Алдынғы білім



Процессор және оның сипаттамалары

Сабақ барысы

Үақыт/Сабақ кезеңдері



Мұғалімнің іс-әрекеті
(мақсатқа қалай қол жеткіземін?/



Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?)






Сабақтың басы
10 мин




  • Білім беруші білім алушылармен амандасады;

  • Сыныпты түгендейді;

  • Оқушыларды топқа бөледі.

  • Психологиялық ахуал қалыптастырады;

  • Үштілділік

Өткен сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға 5 сұрақтан тұратын қағаз таратады.

«Желі» тақырыбында постер беріледі.
1-топ тақырыбы «Ақпарат қабылдаушы»
2-топ «Ақпарат беруші»





  • Білім алушы білім берушімен амандасады

Қағаздағы қылқаламды дұрыстап санап жауабын 3 тілде айтады.


Жеке жұмыс
Сұрақтарға жауап бере отырып , соңғы жауаптың қанша өлшем бірлігі барын атап өтеді
Топтық, жұптық жұмыс
Жеке ойлану, топта,
ұжымда оқушылар өз білгендерін бірлесіп постерге түсіреді және оны қорғайды
Жеке, топтық жұмыс

Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:


-Тамаша!
-Жарайсыздар!


Топтар бір-бірін бағалайды



«Үш тілді қылқалам»


әдісі
Мақсаты: логикалық тапсырманы орындай отырып топқа бөлінеді.
Саралау тәсілі:

  • Топтасу

«Спиральді оқыту» бағдарламасы
«5-5-1» әдісі.
Мақсаты: оқушылар жұптасып жұмыс жасай отыра ойларын жинақтап топтық жұмыстың жауабын шығару.
«Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі
Мақсаты: жаңа тақырып бойынша білімдерін ортаға салады.
Саралау тәсілі:

  • Диалог және қолдау






Негізгі бөлім
20 мин

Оқушыларға жаңа тақырыпты өздігінен меңгеруі үшін ребустар таратылады жеке жұмыс
LAN
MAN
WAN
Интер белсенді тақтадан толық ақпараттар ұсынылады.

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri


сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.



Жаңа сабақта меңгеру керек сөздерді біледі.
Жеке, топтық жұмыс

Білім алушылар негізгі ақпараттарды түртіп, оқулық арқылы білімдерін шыңдап, бір-біріне түсінгендерін айту арқылы жұппен және жеке жұмыс жасайды.


Жекe, жұппен жұмыс

Оқушылар компьютерде жеке-жеке жұмыс жасайды, білмегенін жұптарынан сұрайды.


Сілтеме бойынша электронды білім беру ресурсына кіріп

Жеке,жұптық жұмыс
Білім алушылар компьютерде тапсырмаларды орындайды.

Ұстаздың әрбір топтың белсенділіктерін бағалауы

Бағдарлама білім алушыны бағалайды



«http://rebus1.com» технологиясы
Qr-cod-generator қосымшасы арқылы қолданады
Мақсаты: компьютерлік желінің міндеттерін ажырата алады.
Саралау тәсілі:

  • Ресурстар

  • Жылдамдық

Топтық жұмыс.
АКТ технологиясы арқылы көзбен көру арқылы есте сақтауға мүмкіндік туғызады.
Саралау тәсілі:

  • Ресурстар

«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.


Саралау тәсілі:

  • Жылдамдық

  • Ресурс

  • Тапсырма

Үлгеру қабілеті жылдам оқушыларға саралау тапсырмалары:

  1. Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердегі жергілікті желінің топологиясын анықтаңдар. Оның сызбасын дəптерге немесе компьютерге түсіріңдер

  2. Ж елі аттарын жаз

Жеке жұмыс




Сабақ соңы
10 мин

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri
сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.

«БББ» әдісі арқылы оқушылардың нені біледі, нені білгісі келеді, нені түсінген жоқпын деген сұрақтарға жауап беретін




Рефлекция. Оқушылардың сабақ соңында өз білімдерін қаншалықты бағалайтынын көрсететін әдіс қолданылады.

Тест тапсырмасын орындай отырып, білімін пысықтайды;

Өз ойларын ұялы телефонды қолдана отырып кесте түрінде толтырады.


Жеке жұмыс
Сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.
Жеке жұмыс

Бағдарлама білім алушыны бағалайды

«Шапалақ» әдісі арқыл бағалау


Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:


-Бәрекелді!



«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.
Саралау тәсілі:

  • Нәтиже

«БББ» әдісі
Google таблица
http://tiny.cc/SATTTTT
Саралау тәсілі:

  • Р есурстар

«Блоб ағашы» арқылы сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.




Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы /
Рефлексия учителя по проведенному уроку





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет