Сабақтың тақырыбы Анаэробты және аэробты жүктеме кезінде бұлшық еттің қажуүдерістері



бет1/2
Дата16.09.2022
өлшемі381,36 Kb.
#149715
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Анаэробты және аэробты тыныс алу
Туберкулез ауруының, 2-3--тапсырма, Бағалау, Бағалау

Бекітемін :
ОІМ

Бөлім:

Тыныс алу

Педагогтың аты-жөні:




Күні:




Сынып: 9

Қатысқан: Қатыспаған:

Сабақтың тақырыбы

Анаэробты және аэробты жүктеме кезінде бұлшық еттің қажуүдерістері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.1.4.2 - бұлшықет қажуы және аэробты, анаэробты тыныс алу үдерістері арасындағы байланысты қарастыру

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы:Бұлшық еттің қажуын біледі.(ЕББҚ)
Көпшілігі: Аэробты және анаэробты тыныс алуға дене жүктемесінің әсерін анықтайды.
Кейбіреуі: Ағзадағы оттек тапшылығын жою жолдарын ұсынады.

Құндылықтарға баулу



Топтық жұмыс барысында оқушыларды Аэробты және анаэробты тыныс алуға дене жүктемесінің әсерін анықтауда еңбексүйгіштікке, білімге деген құштарлыққа баулу.

Бағалау критерийлері



1. Бұлшық еттің қажуын біледі.
2. Бұлшықет қажуы және аэробты, анаэробты тыныс алу үдерістері арасындағы байланысты анықтайды.

Сабақ барысы:



Сабақ кезеңдері

Педагог әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
3.Оқушыларды топтарға біріктіреді.
4. Суреттер арқылы оқушылардың зейінің бүгінгі тақырыппен байланыстырады.

Топқа тақтаға ілінген QR кодты телефонмен сканерлеу арқылы ондағы берілген термин сөздер арқылы топқа бөлінеді.
I-топ (Ядро лақтыру,штанга көтеру,жақын және алыс қашықтыққа жүгіру)
II-топ (Жүзу,орташа қашықтыққа жүгіру,футбол,теннис)
II-топ (Бицепс,трицепс)
.




Үлестірме материалдар










Сабақтың ортасы
32 минут



Ширату жаттығуы
Дене қимылы жаттығуын орындатады.
Ой қозғау.

Балалар, жаттығу алдындағы және жаттығудан кейінгі ағзадағы өзгеріс қандай болды? Не байқадыңыздар?


Тыныс алу жиілігінің арту себебі неде?

«Тыныс алу үдерісі» туралы бейнежазба ұсынады.


Таныстырылым арқылы теориялық ақпарат ұсынады (сурет,тірек-сызба).


РАФТ әдісі бойынша теориялық ақпаратты бекітуді ұсынады.


Оқушыларға топтық жұмыстың орындалу реттілігін түсіндіреді

Топтағы оқушыларды жұптастырып,тапсырманы кезекпен орындайтындықтарын түсіндіреді

Жаттығудың жасалу жолын айтады



10 рет жәй, 5 рет тез отырып тұру жаттығуын орындайды.
Балалар жаттығудан кейінгі әсермен бөліседі.

Оқушылар бейнежазбадан тақырыпқа байланысты ақпарат алады және жаттығу нәтижесінен туындаған сұрақтарға жауап табады.


Р- бұлщық ет
А- адам денесі
Ф- монолог, диалог, хат
Т- Ғажайып бұлшықет
Сымбатты бұлшықет
Күшті бұлшықет


Топтық жұмыс
Берілген суреттерді пайдалана отырып сұраққа жауап береді
1.Бұлшықет қажуының қай түрі және неліктен бұлжағдайда қажу пайда болады?





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет