Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың теңдігі Сабақтың мақсаты



Дата21.06.2017
өлшемі9,3 Kb.
#19470
түріСабақ
  • Фигуралардың
  • теңдігі

Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың теңдігі

  • Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың теңдігі
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: оқушыларға фигуралардың теңдігі туралы түсінік беру
  • Дамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау және өз беттерімен есеп шығару қабілеттерін дамыту
  • Тәрбиелік: оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ
  • Көрнеклік: интерақтивті тақта, оқулық, жұмыс дәптер
  • Сабақтың барысы:
  • І.Ұйымдастыру. 1) Оқушыларды түгендеп сабаққа бейімдеу
  • 2) Есеп шығару қабілеттерін анықтау
  • ІІ. Үй жұмысын тексеру. Оқушылардың үй жұмысын орындап келгендерін тексеру. Сұрақтарына жауап берп шығара алмаған есептеріне нұсқау беру.

ІІІ. Білімін тексеру.

  • ІІІ. Білімін тексеру.
  • 1
  • 4
  • 7
  • 8
  • 5
  • 2
  • 9
  • 6
  • 3

  • Анықтама дегеніміз не?
  • Жаңа ұғымдардың мағынасын бұрыннан белгілі ұғымдар арқылы түсіндіретін сөйлемді анықтама деп атаймыз

2 тараудың бірінші аксиомасын ата.

  • 2 тараудың бірінші аксиомасын ата.
  • Түзудегі үш нүктенің біреуі және тек біреуі ғана қалған басқа екеунің арасында жатады.

Аксиома дегеніміз не?

  • Аксиома дегеніміз не?
  • Ақиқаттығы дәлелдеусіз қабылданатын сөйлем аксиома деп аталады.

Бірінші аксиоманы ата.

  • Бірінші аксиоманы ата.
  • Қандай түзуді алсақ та, ол түзуге тиісті нүктелер де, оған тиісті емес нүктелер де бар болады.

Дәлелдеу дегеніміз не?

Кесінді дегеніміз не?

  • Кесінді дегеніміз не?
  • Түзудің берілген екі нүктесі мен олардың арасында жатқан барлық нүктелерінен тұратын бөлігін кесінді деп атайды.

  • 2 тараудың екініші аксиомасын ата.
  • Түзуде жатқан нүкте сол түзуді екі жарты түзуге бөледі.

Екінші аксиоманы ата.

  • Екінші аксиоманы ата.
  • Кез келген екі нүкте арқылы бір ғана түзу жүргізуге болады

  • Негізгі ұғым дегеніміз не?
  • Анықтамасыз қабылданатын ұғымдар негізгі ұғымдар деп аталады
  • Берілгені: АBCD
  • А’B’C’D’
  • Т/к: АBCD =A’B’C’D’
  • Шешуі: А мен А’
  • B мен B’
  • C мен C’
  • D мен D’ нүктелері және
  • AB мен A’B’
  • BD мен B’D’
  • DC мен D’C’
  • AC мен A’C’ кесінділері дәл келсе, онда АBCD =A’B’C’D’ тең болады
  • A
  • B
  • C
  • D
  • A’
  • B’
  • C’
  • D’
  • ІҮ. Жаңа сабақ:

Анықтама. Сәйкес нүктелері беттесетін екі фигура тең фигуралар деп аталады

  • Анықтама. Сәйкес нүктелері беттесетін екі фигура тең фигуралар деп аталады
  • Егер F жәнеF’ фигуралары тең болса, онда F=F’ деп жазамыз.
  • Анықтама. Беттестіргенде ұштары дәл келетін кесінділер тең кесінділер деп аталады.
  • A B
  • A’ B’
  • AB және A’B’ кесінділері берілсін. Егер AB
  • кесіндісін A’B’ кесіндісінің үстіне A және A’ нүктелері дәл келетін етіп қойғанда B және B’ ұштары да дәл келсе, онда AB және A’B’ кесінділері тең болады да AB = A’B’ деп жазылады.
  • A (A’) B’ B
  • A (A’) B B’
  • Егер B’ нүктесі A’ пен В нүктелерінің арасында
  • жатса, AB>A’B’. Онда АВ = AB’ + BB’.
  • Егер В нүктесі A’ пен B’ нүктелерінің арасында
  • жатса, AB < A’B’. Онда AB = AB’ – BB’

Ү. Білімін бекіту: Тақтаға 28, 29, 30, 31, 32, 33 есептерді шығару

  • Ү. Білімін бекіту: Тақтаға 28, 29, 30, 31, 32, 33 есептерді шығару
  • ҮІ. Қортынды: оқушылардың осы сабақ туралы қысқаша ойларын тыңдау
  • ҮІІ. Бағалау. Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.
  • ҮІІІ. Үйге тапсырма.
  • 3 тарау, 34, 35, 36 есептерді шығару

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет